Strona główna 0_Slider Chciała sprzedać meble. 35-latka padła ofiarą oszustwa

Chciała sprzedać meble. 35-latka padła ofiarą oszustwa

0

Blisko dwa tysiące złotych straciła 35-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która padła ofiarą oszustwa. Świdniccy policjanci po raz kolejny przypominają, by podczas internetowych transakcji zachowywać ostrożność.

Do funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy zgłosiła się 35-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż komplet mebli. Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać. Na platformie sprzedażowej odezwała się osoba chętna, by je kupić – przywołuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Na podany przez sprzedającą adres mailowy rzekomy kupiec przesłał wiadomość z informacją o zakupie mebli oraz dalsze instrukcje dotyczące otrzymania zapłaty. – Konieczne było m.in. kliknięcie w ikonę „otrzymanie płatności”, a następnie uzupełnienie formularza. 35-latka podała w nim swoje dane do konta bankowego: login, hasło, nazwisko panieńskie matki, numer PESEL, numer karty debetowej oraz dokładny adres wraz z kodem pocztowym. To sprawiło, że oszuści otrzymali dostęp do jej konta i bankowości internetowej. Chwile później kobieta zauważyła, że z jej konta zniknęło blisko 2 tys. złotych – opisuje Ząbek.

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę podczas transakcji internetowych. – Bądźmy ostrożni – to może uratować oszczędności zgromadzone na koncie – przypominają.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł225 interwencji, mandatów… 9. Śmieciarze śmieją się w nos. Czy trzeba podnieść kary? [FOTO/SONDA]
Następny artykułTajemnice starego pamiętnika. Zaprezentowano przetłumaczony rękopis świdnickiej rodziny Schlagów [FOTO]