Strona główna 0_Slider Znaleziska archeologiczne, szlacheckie rody i zabytki. Żarowski badacz historii zaprezentuje nową książkę

Znaleziska archeologiczne, szlacheckie rody i zabytki. Żarowski badacz historii zaprezentuje nową książkę

0

W najnowszej publikacji porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od czasów dawnych po współczesność. Dzieli się bogactwem faktów m.in. o zabytkowych budynkach, rodach szlacheckich czy odkrytych znaleziskach archeologicznych. Badacz lokalnej historii Bogdan Mucha zaprezentuje swoją ostatnią książkę „Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków. Część druga”. Spotkanie autorskie połączone z prelekcją „Tajemnice Kościoła parafialnego w Imbramowicach” zaplanowano na środę, 20 grudnia w Żarowie.

Bogdan Mucha w Żarowskiej Izbie Historycznej z jednym z militarnych podarunków przekazanych przez Muzeum Sprzętu Militarnego ze Strzegomia – kwiecień 2023

To już piąta książka Bogdana Muchy – archeologa i historyka, na co dzień specjalisty ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Autor po raz kolejny porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od czasów dawnych po współczesne. Czytelnik znajdzie w niej m.in. bogate informacje o znaleziskach archeologicznych, zabytkowych budowlach, szlacheckich rodach, a także o wybranych zagadnieniach dotyczących żarowskiego przemysłu.

Książka „Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków. Część druga” jest drugą publikacją, wydaną we współpracy z firmą „Archeoreplica”. Całość w miękkiej oprawie liczy 241 stron i zawiera 184 ilustracje.

Promocja książki i spotkanie z autorem odbędzie się 20 grudnia o godz. 18.00 w Żarowskiej Izbie Historyczna, przy ul. Dworcowej 3. Poprowadzi je Andrzej Dobkiewicz – redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego. W trakcie wydarzenia zaplanowano krótką prelekcję historyczną pt. „Tajemnice Kościoła parafialnego w Imbramowicach”, która stanowi jedno z zagadnień zawartych w publikacji.

/oprac. red./
/Zdjęcie: Żarowska Izba Historyczna/

Poprzedni artykułDiabły i anioły w przedstawieniu przedszkolaków z Bystrzycy Dolnej [FOTO]
Następny artykułMarcinowickie przedszkolaki w bajkowych jasełkach [FOTO]