Strona główna 0_Slider Tragiczny finał pożaru domu jednorodzinnego. Zginęła 63-latka

Tragiczny finał pożaru domu jednorodzinnego. Zginęła 63-latka

0

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru, do którego doszło w sobotnie popołudnie w budynku mieszkalnym przy ulicy Okrężnej w Marcinowicach.

Zgłoszenie o pożarze dwukondygnacyjnego budynku jednorodzinnego wpłynęło do służb ratunkowych w sobotę o godzinie 12.44. – Na miejsce zadysponowaliśmy w sumie sześć zastępów – trzy z Państwowej Straży Pożarnej i trzy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Marcinowicach oraz Zebrzydowie. Pożar ograniczył się do wyższej kondygnacji, a sytuacja pożarowa została opanowana. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz budynku może znajdować się jedna osoba – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

W trakcie dogaszania w budynku ujawniono zwęglone ciało 63-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to mieszkanka tego domu – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Według relacji świadków zdarzenia oraz sąsiadów, kobieta – wieloletnia pracownica Urzędu Miejskiego w Świdnicy, która niedawno przeszła na emeryturę – miała sama zauważyć pożar i usiłowała go ugasić.

Okoliczności tragicznego pożaru będzie teraz wyjaśniać policja oraz śledczy. – Na miejscu przeprowadzone zostaną czynności z udziałem prokuratora – dodaje Ząbek.

/mn/

Poprzedni artykułŚwiąteczne dekoracje, unikalne rękodzieło i wyjątkowe wyroby. Targi lokalnych twórców rozpoczęte [FOTO]
Następny artykułWielkie malowanie bombek. Centrum Wpierania Inicjatyw zamieniło się w świąteczną pracownię [FOTO]