Strona główna 0_Slider Świdnicki Ekonomik gospodarzem finału ogólnopolskiego prestiżowej olimpiady

Świdnicki Ekonomik gospodarzem finału ogólnopolskiego prestiżowej olimpiady

0

W przyszłym tygodniu finaliści będą rywalizować o podium IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. Organizatorem finału prestiżowej olimpiady jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy, a miejscem rywalizacji będzie siedziba fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Udział w Olimpiadzie biorą uczniowie średnich szkół zawodowych, kształcących się szczególnie w zawodach technik ekonomista   i technik rachunkowości. Laureaci i finaliści Olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego, a przywilej ten dotyczy wymienionych zawodów.

Program Olimpiady obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie problematyki ogólnej dotyczącej dwóch dziedzin: ekonomia i rachunkowość oraz tematu wiodącego. Temat wiodący IX Olimpiady WiUM brzmi: „Ekonomiczne i społeczne aspekty zrównoważonego rozwoju w Polsce”.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy jest gospodarzem etapu finałowego tej ogólnopolskiej olimpiady, w którym weźmie udział około 65 finalistów wraz z nauczycielami-opiekunami.W gronie finalistów znalazło się dwóch uczniów ZSE, Miłosz Miłkowski i Krystian Niemiec.

Finał olimpiady odbywać się będzie w Krzyżowej, w  siedzibie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej. Obok przeprowadzenia testu pisemnego i praktycznego z wiedzy i umiejętności menedżerskich, organizatorzy planują część artystyczną podczas Gali Finałowej, wycieczkę do Świdnicy, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Kościół Pokoju, katedrę i wieżę ratuszową.

Patronat medialny nad finałem objęła Swidnica24.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułGęsta mgła i gołoledź. Podwójne pogodowe ostrzeżenie dla regionu
Następny artykułBryła lodu spadła na dwie kobiety. Jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala