Strona główna 0_Slider Bryła lodu spadła na dwie kobiety. Jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala

Bryła lodu spadła na dwie kobiety. Jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala

0

Urazu ręki doznała kobieta poszkodowana w wyniku wypadku, do którego doszło w środę w centrum Świdnicy. Na dwie kobiety przechodzące ulicą Łukową spadł kawałek lodu.

O wypadku służby ratunkowe zostały powiadomione w środę o godzinie 14.05. – Z oblodzonego dachu spadł kawałek lodu, który spowodował uraz ręki u jednej osoby. Nasi strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Na miejscu interweniowali również policjanci. – Jedna kobieta została przetransportowana do szpitala, druga odmówiła pomocy medycznej. Z przeprowadzonej interwencji sporządzona została dokumentacja – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Służby ratunkowe przypominają o ciążącym na zarządcach nieruchomości obowiązku usuwania sopli oraz śniegu zalegającego na dachach. – Zalegający na dachach budynków śnieg może w każdej chwili zsunąć się, sople lodu natomiast zerwać i spaść, a samo zdarzenie zakończyć poważnym wypadkiem dla osoby, która akurat w tym momencie będzie szła chodnikiem. Pamiętajmy, aby każde tego typu zauważone zagrożenie zgłaszać do zarządców nieruchomości. Zwracajmy także uwagę na nieodśnieżone chodniki, by i tam nie doszło do przykrych w skutkach wydarzeń. O niewłaściwym utrzymaniu przestrzeni dla pieszych również zawiadamiajmy zarządców dróg bądź nieruchomości – przypomina Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki Ekonomik gospodarzem finału ogólnopolskiego prestiżowej olimpiady
Następny artykułNiebieski Mikołaj u najmłodszych pacjentów świdnickiego Latawca