Najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya można było usłyszeć podczas sobotniego koncertu „Bajkowe Viento” w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Zamiast wsuniętych do torebki czy kieszeni biletów, widzowie przynieśli siatki wypełnione artykułami szkolnymi i papierniczymi, książkami dla dzieci oraz środkami czystości. Taką bowiem formę wsparcia podopiecznych wałbrzyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator” zaproponowali utalentowani członkowie zespołu „Viento.

Zespół Wokalny „Viento” działa już od ponad dwóch lat w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Od początku swojego istnienia, tworzący Viento uczniowie pragną nie tylko rozwijać pasje wokalne, ale też pomagać potrzebującym. Tym razem postanowili poświęcić swój występ Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator” w Wałbrzychu. – Naszym celem jest objęcie pomocą jak największej ilości instytucji, dlatego decydujemy się po raz kolejny wesprzeć organizację, która zapewnia pomoc najmłodszym w potrzebie – wyjaśnia Marek Angierman, jeden z prowadzących zespół „Viento”
Sobotni występ był już trzecim charytatywnym koncertem utalentowanych licealistów. Tym razem zespół liczący już 50 pasjonatów śpiewu zaprosił na magiczny wieczór z przebojami Disneya, podczas którego nie zabrakło przebojów takich jak „Krąg Życia”, „Nie mówimy o Brunie”, „Hakuna matata” i wiele innych.
Biletem wstępu na wydarzenie były dary rzeczowe, w tym artykuły szkolne i papiernicze, książki dla dzieci oraz środki czystości. – Zebrane produkty trafią bezpośrednio do fundacji „Salvator” – dodaje Angierman.
/mn/

![80 lat służby i nowa remiza. Strażacy z Zebrzydowa świętowali jubileusz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/20260516_otwarcie_remizy_OSP_Zebrzydow-2-238x178.jpg)
![Świdnickie lodowisko wypełnione przez młodych adeptów sztuk walki [DUŻO ZDJĘĆ]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/DSC_5861-238x178.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)