Strona główna Artykuł sponsorowany Rodzaje wag

Rodzaje wag

0

Wagi to urządzenia przeznaczone do określania masy.

Klasyfikacja urządzeń ważących według zasady działaniaTen specjalny sprzęt przemysłowy jest wykorzystywany w różnych dziedzinach działalności: medycynie, sporcie, handlu, motoryzacji, produkcji rolnej i tak dalej. Urządzenia są szczególnie potrzebne w obszarach, w których dokładność jest najważniejsza. Mamy tu na myśli przemysł farmaceutyczny, kierunek handlu, badania laboratoryjne, branżę jubilerską itp.

Jeśli w przypadku innego sprzętu mogą pojawić się pytania dotyczące typu, celu użytkowania, to w przypadku tych urządzeń wszystko jest jasne. Urządzenia ważące są przeznaczone do określania masy obiektu, ładunku lub materiału poprzez ważenie.

Klasyfikacja urządzeń do pomiaru masy według przeznaczenia

Na pierwszy rzut oka, jak wagi mogą się znacznie różnić? Idź do sklepu, znajdź niezbędne specyfikacje, kup i zacznij używać w razie potrzeby. Nie jest to jednak takie proste. Urządzenia ważące i pomiarowe są różne. Jego ostateczny wybór zależy od realizowanych celów. W tym przypadku najważniejsze jest, aby nie popełnić błędu.

Rozróżniamy następujące rodzaje wag ze względu na ich przeznaczenie:

  • ogólnego przeznaczenia;
  • laboratoryjne;
  • technologiczne;
  • do pomiarów specjalnych;
  • metrologiczne.

Jeśli szukasz wysokiej jakości i dokładnych urządzeń ważących, to wagi Vagar będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Klasyfikacja według konstrukcji

Istnieją takie rodzaje wag w zależności od konstrukcji ważenia.

  1. Działanie wag dźwigniowych opiera się na mechanizmie dźwigni o równych ramionach, a także dźwigni o nierównych ramionach.
  2. W pracy wag elektronicznych nie ma dźwigni, a stosowane jest przełączanie elektromechaniczne. Taki sprzęt jest wielofunkcyjny z automatyczną kalibracją.

Zdecyduj, czego dokładnie potrzebujesz. Aby to zrobić, porównaj zalety i wady rozważanych modeli. Jeśli nie masz pewności co do właściwego wyboru, zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą.

Rodzaje wag Klasyfikacja urządzeń ważących według zasady działania

Istnieją takie rodzaje wag ze względu na zasadę działania.

  1. Wagi hydrauliczne wykorzystują siłowniki membranowe lub tłokowe. Z ich pomocą ciśnienie z wagi jest przenoszone na kompozycję, która znajduje się w środku membrany lub tłoka. Waga jest ustalana za pomocą manometru.
  2. Sprzęt dźwigniowy oznacza obecność dźwigni, a także kolczyków i pryzmatów ze stali do połączenia. W przypadku równowagi grawitacyjnej wykorzystywana jest idea sworznia królewskiego.
  3. Tensometry działają w oparciu o mierniki, transformację przeciwdziałania oporowi wewnętrznemu w wyniku odkształcenia.

Pomocnicze cechy funkcjonalne sprzętu są zróżnicowane.

Klasyfikacja mechanizmów ważących według poziomu dokładności

Rodzaje wag według dokładności są podzielone na następujące: wysoka, średnia, a także zwykła klasa. Ogólnie rzecz biorąc, GOST zakłada 17 klas dokładności wag, które mają indywidualne dopuszczalne odchylenia pomiaru masy.

Jak widać, istnieje wiele odmian wag. Wszystkie różnią się materiałem, przeznaczeniem, konstrukcją itp. Aby się zorientować, zaleca się skupienie się na wskaźniku alfanumerycznym w nazwie próbki. Zwykle za jego pomocą można łatwo określić charakterystykę techniczną i operacyjną wagi. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z profesjonalistami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚw. Mikołaj dla Michałka. Radość z prezentów i pomagania [FOTO]
Następny artykułImbramowice. Budynek podstawówki przeszedł przemianę [FOTO]