Strona główna Wydarzenia Żarów Imbramowice. Budynek podstawówki przeszedł przemianę

Imbramowice. Budynek podstawówki przeszedł przemianę [FOTO]

0

Zakończył się pierwszy etap prac termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Szkoła zmieniła swój wygląd, ma nową instalację grzewczą, okna oraz drzwi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 5 milionów złotych.

W ramach tej inwestycji wymieniliśmy piec, to było główne zadanie, aby wymienić stare piece stałopalne na węgiel, zastąpiliśmy je ekologiczną i ekonomiczną pompą ciepła. Teraz cała szkoła ogrzewana jest tylko i wyłącznie pompą ciepła. Ponadto wymieniliśmy także wszystkie instalacje elektryczne oraz oświetlenie na oświetlenie ledowe, wyremontowaliśmy również wszystkie sale lekcyjne i toalety, odmalowaliśmy pomieszczenia, wykonaliśmy lamperie, wymieniliśmy podłogi. Cała szkoła wygląda teraz jak nowa. Niebawem, w przyszłym roku, rozpoczniemy drugi etap termomodernizacji, w ramach którego budynek szkoły zostanie ocieplony i zmieni również swój wygląd zewnętrzny. Budynek będzie miał nową elewację i zamontujemy także panele fotowoltaiczne. To była duża inwestycja, szkoła wymagała pilnego remontu, a dziś jest to nowoczesny budynek – mówi Przemysław Sikora, wiceburmistrz Żarowa.

Remont placówki rozpoczął się wraz z rozpoczęciem wakacji, a prace były realizowane do połowy października. Na czas tej inwestycji uczniowie podstawówki z Imbramowic, dzięki wsparciu gminy Żarów oraz dyrektorów SP Żarów i GCKiS, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, rozpoczęli naukę w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Młodsi uczniowie natomiast kontynuowali edukację na świetlicy wiejskiej w Imbramowicach.

Już od 15 października jesteśmy tutaj w szkole, dzieci mają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w naszej placówce. Zakończył się pierwszy etap termomodernizacji i szkoła wygląda jak nowa. To bardzo cieszy, kiedy przychodzą do szkoły rodzice, dziadkowie, opiekunowie dzieci i widzą zmiany, jakie zaszły w szkole. Oprócz termomodernizacji wykonanych zostało wiele dodatkowych zadań, które nie były przewidziane w tej inwestycji – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach Mariola Czarnecka.

Są to nowe balustrady przy schodach, nowy system alarmowy, modernizacja systemu internetowego i mnóstwo innych prac, których nie widać gołym okiem, a które wymagały dużego nakładu finansowego. Szkoła pięknieje z każdym dniem, czekają nas nowe zadania. W tej chwili przygotowujemy się do budowy biblioteki szkolnej, następnie świetlicy szkolnej. Mamy dużo pomysłów i planów. I mam nadzieję, że dzięki przychylności naszych władz i naszych dobroczyńców, którzy nas wspierają uda nam się zrealizować kolejne zadania – dodaje Czarnecka.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułRodzaje wag
Następny artykuł30 uczniów napisało książkę. Powstały „Okulary czasu”