Strona główna Wydarzenia Strzegom Powstaje rowerowy park umiejętności

Powstaje rowerowy park umiejętności

0

Rozpoczęła się realizacja zadania pn. „Budowa Dolnośląskiego Rowerowego Parku Umiejętności w Strzegomiu”. Powstaje już m.in. barierka ochronna, usuwane są śmieci i zakrzaczenia, ponadto budowane są ścieżki w terenie – informuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Budowa strzegomskiego parku umiejętności obejmuje utworzenie ścieżek o łącznej długości ok. 1 880 m, w tym 1 190 m ścieżki technicznej z przeszkodami. Dodatkowo przewiduje się wybudowanie dwóch pumptracków ziemnych (normalnego i dla dzieci), placu manewrowego do prowadzenia szkoleń i rozgrzewki dla instruktorów wraz ze strefą odpoczynku, stolików, ławek, leżaków, stojaków na rowery i stacji naprawczej.

Koszt wykonania inwestycji wynosi 947 tys. zł. Strzegomskiemu samorządowi udało się pozyskać dwie dotacje: z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 339,6 tys. zł oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 300 tys. zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma EM Janikowscy ze Srebrnej Góry. Termin zakończenia planowany jest na kwiecień przyszłego roku.

/inf. i zdjęcia UM Strzegom/

Poprzedni artykułMikołaj odwiedził strażaków. Otrzymali nowe wozy o wartości blisko pół miliona złotych [FOTO/VIDEO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]