Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

0

Zimowe warunki spotęgowały problemy, powodowane przez kierowców parkujących w dowolny sposób swoje samochody, bez oglądania się na przepisy i prawa innych użytkowników dróg. Złą tradycją stało się parkowanie na całej szerokości chodników przed wejściami do budynków, także użyteczności publicznej. Są też miejsca, jak teren przed niewielkim sklepem przy ul. Łukasińskiego w Świdnicy, gdzie klienci notorycznie zastawiają chodnik i ścieżkę rowerową bez względu na pogodę. Przedstawiamy zdjęcia nadesłane w ostatnim tygodniu przez czytelników Swidnica24.pl:

ul. Ofiar Oświęcimskich:

ul. M.Skłodowskiej-Curie, zastawiony wjazd dla osób z niepełnosprawnością do Starostwa powiatowego:

ul. ks. Bolko, zastawione przejście dla pieszych; jak pisze autor zdjęć, to stało się „normą”:

ul. Przedwiośnie:

ul. Prądzyńskiego:

ul. Kilińskiego:

ul. Strzelińska:

ul. Komunardów:

ul. Łukasińskiego:

Przypominamy, że art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected], adres e-mail policji: [email protected]

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem [email protected]. Prosimy dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/

Poprzedni artykułPowstaje rowerowy park umiejętności
Następny artykułBędzie ślisko. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami