Strona główna 0_Slider Postrzelił dwóch policjantów, „bandzior złapany”

Postrzelił dwóch policjantów, „bandzior złapany”

0

Aktualizacja: ok. 9.30 Maksymilian F. został zatrzymany. „Bandzior złapany” – informował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Informację potwierdziła KWP. Jak informował rzecznik prasowy, mężczyzna został zatrzymany na terenie Wrocławia przez policjantów. Miał przy sobie broń, próbował uciekać. W akcję poszukiwawczą byli zaangażowani policjanci z całego Dolnego Śląska.

Komenda Wojewódzka Policji ostrzega przed groźnym przestępcą, który może ukrywać się w okolicach Wrocławia po strzelaninie, do której doszło w nocy w stolicy Dolnego Śląska. Stan dwóch policjantów jest krytyczny. Komendant główny wyznaczył 100 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy.

Fot. KWP we Wrocławiu

Do strzelaniny doszło o godz. 22.30 na ul. Sudeckiej we Wrocławiu. Jak poinformował podczas konferencji prasowej asp. szt. Łukasz Dutkowiak, mężczyzna był zatrzymany przez policjantów jako osoba poszukiwana i był przewożony. Nie podał okoliczności, w jakich doszło do strzelaniny.

– W nocy na terenie Wrocławia doszło do poważnego zdarzenia o charakterze kryminalnym, w wyniku którego dwóch funkcjonariuszy zostało hospitalizowanych. Ich stan jest obecnie krytyczny i zagrażający życiu. Policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia jak największej liczby szczegółów pozwalających odtworzyć przebieg tego zdarzenia i tych zmierzających do zatrzymania osób mogących mieć z nim bezpośredni związek. Działania są  kontynuowane, a wykonują je funkcjonariusze policji z prokuratorami Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu – informowała KWP we Wrocławiu.

Policjanci poszukiwali 44-latka, który ma około 170 cm wzrostu, włosy koloru blond i jest szczupłej budowy ciała. Nosi okulary, ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem. Maksymilian F. poszukiwany jest listem gończym za różne przestępstwa, był uzbrojony i niebezpieczny.  Komendant główny policji za wskazanie miejsca, gdzie może ukrywać się F.lub inną pomoc w jego ujęciu wyznaczył 100 tysięcy złotych nagrody.

/opr. red./

Poprzedni artykułW nocy mocno posypało. Przypominamy numery telefonów do drogowców
Następny artykułBreja i bardzo ślisko na drogach! [FOTO]