Strona główna Sport Piłka nożna Pokaz siły pod balonem

Pokaz siły pod balonem

0

Zakończony właśnie weekend należał do drużyn młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Dwie ekipy dowodzone przez duet trenerskich braci Mariusz Krupczak i Szymon Krupczak z powodzeniem rywalizowały w mocno obsadzonym, dwudniowym turnieju Master Cup.

W Dzierżoniowie na liście zgłoszeniowej znalazło się w sumie 20 zespołów z terenu aż 6 województw (dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie i śląskie). Oprócz dwóch ekip IgnerHome Polonii-Stali Świdnica o prym walczyły następujące drużyny: Warta Gorzów Wielkopolski, TP Jastrząb Bielszowice, Lechia Tomaszów Mazowiecki, MKS Gogolin, Akademia Żory, Ajaks Częstochowa, Rawia Rawicz (2 ekipy), BAF Bojanowo, AP Wilki Dąbrówka, KS Płomień Połomia, Zagłębie Lubin, Moto-Jelcz Oława, Forza Wrocław, Lechia Dzierżoniów, Silesia Żarów, AP Orlik Łagiewniki i MKS Szczawno Zdrój.

Stawka była zatem niezwykle mocna, tym bardziej cieszy znakomita postawa świdnickich piłkarzy, którzy spisali się na medal. Ekipa IgnerHome Polonii-Stali II Świdnica walkę zakończyła w środku stawki – na 12. lokacie. – Jestem zadowolony z drużyny. Z meczu na mecz wyglądaliśmy lepiej i realizowaliśmy założone cele. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to brak skuteczności. Gdyby była lepsza – miejsca 5-10 były w naszym zasięgu. Rzadko to robię, ale pochwała dla Olka Stasiaka za grę na środku obrony – komentuje trener zespołu Mariusz Krupczak.

– Po dobrym występie naszej „dwójki” nie zawiodła w fazie finałowej nasza „jedynka”, wygrywając cały turniej. Brawa dla chłopaków, którzy byli zdecydowanie najlepszą drużyną całego turnieju, jak również trenera Szymona, który nimi dowodził. Ogólnie fantastyczne granie pod balonem, który byłby niezwykle potrzebny każdemu klubowi w naszym mieście. Mocna obsada, dużo ciekawych drużyn z innych województw, a nasz występ… W mojej ocenie obie drużyny na 5 – dodaje Mariusz Krupczak.

Świdniczanie na podium wyprzedzili finalnie Lechię Tomaszów Mazowiecki i Zagłębie Lubin. W fazie finałowej w grupie złotej znalazły się jeszcze drużyny Klubu Sportowego Płomień Połomia i MKS-u Gogolin, które finiszowały odpowiednio na czwartej i piątej lokacie.

IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica: Marciniszyn, F. Dudek, Głowacki, Mazur, Bosch, Gawroński, L. Stachyra, B. Stachyra, Mitura, Głogiewicz, Drag, Krzyszkowski, Ulfik, Magierowski, Sidor.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica: D. Dudek, Stasiak, Czudak, Łukasik, Dudzic, Demczyszak, Święcicki, Patruś, Monica, Marszałek, Wiśniewski, Kołakowski, Politański, Ośka, K. Walczak, Smok.

/MDvR/

Poprzedni artykułNie żyją policjanci, postrzeleni w piątek we Wrocławiu
Następny artykułEkologiczny wymiar rękodzieła