Strona główna 112 Nie żyją policjanci, postrzeleni w piątek we Wrocławiu

Nie żyją policjanci, postrzeleni w piątek we Wrocławiu

0

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu poinformowała dzisiaj wieczorem o zgonie 45-letniego funkcjonariusza, który został w piątek postrzelony w nieoznakowanym radiowozie przez zatrzymanego Maksymiliana F. Około 19.30 we wrocławskich mediach pojawiła się wiadomość o zgonie drugiego policjanta.

Do tragicznych wydarzeń doszło 1 grudnia przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu. Dwaj policjanci przewozili nieoznakowanym radiowozem Maksymiliana F., który był wcześniej poszukiwany za oszustwa. Mężczyzna zdołał wyciągnąć broń i postrzelił funkcjonariuszy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obaj policjanci siedzieli  z przodu pojazdu.

Maksymilian F. był poszukiwany na całym Dolnym Śląsku. Został zatrzymany po 11 godzinach we Wrocławiu. Próbował uciekać i miał grozić bronią. Podczas przesłuchania złożył enigmatyczne wyjaśnienia i nie przyznał się do postrzelenia policjantów. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, który najpewniej zostanie zamieniony na zarzut zabójstwa. 44-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

Policja oficjalnie żegna 45-letniego asp. szt. Daniela Łuczyńskiego, funkcjonariusza z 19-letnim stażem i 47-letni asp. szt. Ireneusza Michalaka z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, który służył w policji 26 lat.

/opr. red./

Poprzedni artykułZapraszają na Świebodzicki Bieg Mikołajkowy
Następny artykułPokaz siły pod balonem