Strona główna 0_Slider Oddali hołd zastrzelonym na służbie policjantom

Oddali hołd zastrzelonym na służbie policjantom [FOTO]

0

Policjanci, strażacy, funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy punktualnie o 17.00 przy włączonych syrenach alarmowych oddali hołd policjantom Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, którzy zostali postrzeleni podczas służby 1 grudnia. Obaj funkcjonariusze zmarli w szpitalu trzy dni później.

Do tragicznych wydarzeń doszło 1 grudnia przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu. Dwaj policjanci przewozili nieoznakowanym radiowozem Maksymiliana F., który był wcześniej poszukiwany za oszustwa. Mężczyzna zdołał wyciągnąć broń i postrzelił funkcjonariuszy. Jak zapewnia asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KWP we Wrocławiu, jeden funkcjonariusz prowadził samochód, drugi siedział z tyłu pojazdu.

Maksymilian F. był poszukiwany na całym Dolnym Śląsku.   Został zatrzymany po 11 godzinach we Wrocławiu. Próbował uciekać i miał grozić bronią. Podczas przesłuchania złożył enigmatyczne wyjaśnienia i nie przyznał się do postrzelenia policjantów. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, który najpewniej zostanie zamieniony na zarzut zabójstwa. 44-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

Policja oficjalnie żegna 45-letniego asp. szt. Daniela Łuczyńskiego, funkcjonariusza z 19-letnim stażem i 47-letni asp. szt. Ireneusza Michalaka z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, który służył w policji 26 lat.

/red./

Poprzedni artykułSpłonęła kanapa [FOTO]
Następny artykułMedalowe żniwa „Tygrysów” w Będzinie [FOTO]