Strona główna 0_Slider Najpiękniejsze stoły bożonarodzeniowe. Młodzież ZSHiT walczyła o laury w Galerii Świdnickiej

Najpiękniejsze stoły bożonarodzeniowe. Młodzież ZSHiT walczyła o laury w Galerii Świdnickiej [WYNIKI][FOTO]

0

Z powodzeniem przeszli eliminacje szkolne i dzisiaj walczą o uznanie widzów. Uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony’ego Halika w Świdnicy rywalizują w konkursie na najpiękniejszą aranżację w dorocznym Festiwalu Stołów Bożonarodzeniowych. Zagłosować może każdy, konkurs potrwa w Galerii Świdnickiej do godziny 18.00. O tej godzinie konkurs został zakończony, podajemy wyniki!

– Jak co roku uczniowie klasy III hotelarskiej i III gastronomicznej najpierw podczas zajęć z obsługi konsumenta zapoznawali się  z zasadami aranżacji stołów, a później przygotowywali własne propozycje – mówi nauczycielka przedmiotów zawodowych Urszula Żemojcin-Kowalska, która wspólnie z Izabelą Piętką czuwa nad konkursem.

Najładniejsze aranżacje zostały wybrane w szkolnym głosowaniu i dzisiaj po cztery z każdej klasy stanęły w Galerii Świdnickiej, gdzie czekają na ocenę widzów.

– Zapraszamy wszystkich świdniczan i głosowali – zachęca nauczycielka. Do głosowania służą kolorowe rurki makaronu, które rozdają wraz z upieczonymi w szkole ciastkami uczniowie „Hotelarki”. Zwycięskie aranżacje zostaną zaprezentowane na Gali Bożonarodzeniowej, która odbędzie się 20 grudnia w ZSHiT. Nagrody dla najlepszych ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Aktualizacja:

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce Martyna Fujak i Klara Głogowska

II miejsce Emilia Wilmanowicz i Weronika Czubacka

III miejsce Sara Okupnik

/asz/

Poprzedni artykułTrwają zapisy na 31. Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych
Następny artykułZa marzenia o wolnej Polsce zapłacili więzieniem. 42 lata od wprowadzenia stanu wojennego zaprosili młodzież na lekcję historii [FOTO/VIDEO]