Strona główna 0_Slider Miał być koncert, została dziura w portfelu

Miał być koncert, została dziura w portfelu

0

Oszuści potrafią wykorzystać dosłownie każdą okazje, by osiągnąć zysk. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu świdnickiego, która sporo zapłaciła za koncert ulubionej grupy muzycznej, ale bilety okazały się fałszywe.

Zdjęcie ilustracyjne

– W piątek 24 listopada 40-latka chciała kupić bilety na koncert jednego ze znanych muzyków. Na jednym z portali społecznościowych pod informacją o wydarzeniu muzycznym zamieściła komentarz, że zainteresowana jest zakupem biletów na koncert. Za pomocą jednego z komunikatorów skontaktował się z nią nieznany jej mężczyzna i zaoferował, odsprzedaż swoich biletów na koncert właśnie tego artysty – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek.

– Mężczyzna w wiadomości podał numer swojego konta na który 40-latka miała wpłacić 900 złotych. Po wpłacie całej kwoty, poprzez wiadomość mailową kobieta otrzymała trzy bilety z kodem QR. Chciała potwierdzić ich autentyczność, więc zadzwoniła na numer ze strony e-bilet. Tam po podaniu numerów otrzymała informację, że bilety są nieautentyczne, a kody kreskowe na jej biletach nie odpowiadaj wydarzeniu dedykowanemu temu artyście. 40-latka próbowała skontaktować się ze sprzedającym, ale mężczyzna nie odpowiadał. Wtedy też odkryła informację na portalach społecznościowych, że są także inne osoby, które w ten sposób mężczyzna chciał oszukać – mówi rzeczniczka świdnickiej policji.

Świdniccy policjanci apelują o ostrożność przy zakupach w sieci. W przypadku zakupu biletów na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać tego przez uprawnione i upoważnione podmioty do sprzedaży i dystrybucji biletów. Jeśli robimy zakupy przez portale społecznościowe, sprawdzajmy profil osoby, która się z nami kontaktuje, unikajmy transakcji z osobami, których profile założono w ostatnim czasie, możliwe, że po to, aby wykorzystane zostały przez oszustów. Z dużą ostrożnością podchodźmy do sytuacji, gdzie oferowane są bilety w bardzo niskich, promocyjnych cenach. Nie dajmy się zwieść, jeśli ktoś będzie twierdził, że chce odsprzedać korzystnie bilet. W każdym przypadku możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia poinformujmy o tym policję – dodaje asp. Ząbek.

/opr. red./

Poprzedni artykułPojemniki cateringowe – czym powinny się charakteryzować?
Następny artykułProfilaktyka wzmocniona muzyką. Światowy Dzień AIDS w świdnickim teatrze [FOTO]