Strona główna Artykuł sponsorowany Historia miłości, która przetrwała wieki. Eric-Emmanuel Schmitt powraca z nową powieścią

Historia miłości, która przetrwała wieki. Eric-Emmanuel Schmitt powraca z nową powieścią

0

Noam ma niezwykłą moc – jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Pamięta czasy, gdy rodził się świat. Jego podróż zaczyna się od potopu i trwa do dziś. Wędrując poprzez czas, obserwuje upadek kultur, cywilizacji i jest świadkiem najważniejszych zmian i wydarzeń w historii ludzkości. Historię miłości, która przetrwała wieki i nową opowieść o wieży Babel napisał jeden z najpopularniejszych współczesnych francuskich pisarz Eric-Emmanuel Schmitt. Książka „Brama do nieba” dostępna jest już w księgarniach.

Najnowszy cykl powieściowy Érica-Emmanuela Schmitta „Podróż przez czas” przedstawia losy nieśmiertelnego Noama i jego ukochanej Nury. Historia pary bohaterów – pełna namiętności i konfliktów, rozstań i powrotów – zostaje spleciona z burzliwą historią rozwijającego się świata. To opowieść z pozoru fantastyczna, a jednak ukazująca uniwersalną prawdę o miłości dwojga ludzi.

Ale opowieść o ponadczasowym uczuciu to nie wszystko. Schmitt, na wzór wielkich encyklopedystów, odmalowuje monumentalną panoramę losów świata. – „Podróż przez czas” stanowi niebywałe wyzwanie: opowiedzieć dzieje ludzkości w postaci czysto powieściowej, zagłębić się w Historii poprzez historie, jakby Yuval Noah Harari spotkał się z Aleksandrem Dumas – pisze we wstępie francuski wydawca książki.

W „Bramie do nieba” – drugiej części serii „Podróż przez czas” Éric-Emmanuel Schmitt z odłamków najpiękniejszych i najważniejszych dla naszej kultury mitów układa zachwycającą epickim rozmachem mozaikę. Pełne namiętności losy pary bohaterów, mistrzowsko łączą się z historią wieży Babel, Abrahama oraz Gilgamesza. „Brama do nieba” to także studium władzy, tyranii i ludzkiej pychy, w obliczu wojny i narastających napięć społecznych uderzająca swoją aktualnością.

Tom drugi można czytać niezależnie od poprzedniej części.

Éric-Emmanuel Schmitt 
Brama do nieba
Tłumaczenie: Łukasz Müller
Drugi tom bestsellerowej serii „Podróż przez czas”
Premiera 11 października
Wydawnictwo Znak Literanova

Krótki opis pierwszego tomu serii „Podróż przez czas” , pt. „Raje utracone”

Noam ma niezwykłą moc – jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Pamięta czasy, gdy rodził się nasz świat. Gdy wszystko było pierwsze: delikatny dotyk kory na policzku, zapierająca dech pogoń za zwierzyną, tajemniczy szum Jeziora, miłość, zdrada… A teraz? Wszystko zaczyna się, gdy na jego drodze pojawia się piękna Nura. Ojciec, którego podziwiał, okazuje się skrywać mroczną stronę. Nic nie jest takie, jakie się wydawało, a Noam staje przed trudnym wyborem. Do wioski docierają też niepokojące wieści: Jezioro, którego życiodajne wody zasilają okolicę, zaczyna wzbierać, zwiastując katastrofę…

Krótki opis drugiego tomu serii „Podróż przez czas” , pt. „Brama do nieba”

Noam odradza się, pod czułą opieką Nury odzyskuje witalne siły. Jednak przewrotny los sprawia, że nieśmiertelni kochankowie znów tracą się z oczu. Bohater wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by odnaleźć tę, której pragnie od zarania dziejów. Gdy dowiaduje się, że władca Babelu Nimrod szuka najpiękniejszej kobiety na świecie, Noam wie już, że obaj mają ten sam cel, a tyran skrywa prawdę o swojej przeszłości… Tymczasem z rozkazu króla zastępy niewolników wznoszą wieżę, która ma sięgnąć nieba, wynieść człowieka do rangi bogów. Czy taka zuchwałość może pozostać bezkarna?

O autorze

Éric-Emmanuel Schmitt – francuski powieściopisarz, dramaturg, eseista i filozof. Ukończył jedną z najlepszych i najbardziej prestiżowych uczelni humanistycznych w kraju, gdzie uzyskał również doktorat z filozofii. Największą popularność przyniosły mu jednak publikacje, które stworzył na podstawie sztuk teatralnych i na rzecz których porzucił ostatecznie karierę na uniwersytecie. W ciągu zaledwie dekady stał się jednym z najpoczytniejszych francuskojęzycznych autorów na świecie. Jego książki tłumaczone są na 35 języków, a sztuki wystawiane w ponad czterdziestu krajach. Najpopularniejsze utwory Schmitta to Oskar i pani Róża, Dziecko Noego i Pan Ibrahim i kwiaty Koranu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBył poszukiwany, wpadł z narkotykami
Następny artykułChcesz samodzielnie wyciąć swoją wymarzoną choinkę? Nadleśnictwo Świdnica zaprasza na Choinkobranie