Strona główna 0_Slider Ulubione miejsca w Świdnicy na fotografiach czytelników

Ulubione miejsca w Świdnicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Uliczki pełne zabytkowych kamienic, urokliwy świdnicki Rynek, dająca wytchnienie zieleń w miejskich parkach, fontanny rozsiane w przestrzeni miasta czy po prostu zakątek, z którym wiąże się najwięcej wspomnień. Swoimi ulubionych miejscami w Świdnicy w zmieniających się porach roku podzielili się nasi Czytelnicy. Najciekawsze zdjęcia wraz z opisami nagrodziliśmy biletami do świdnickiego kina oraz wyjątkowymi kalendarzami portalu Świdnica24.pl na 2024 rok.

Wyjątkowe miejsce, gdzie można się wyciszyć i w spokoju podziwiać panoramę Świdnicy, górka w okolicy ul. Wiśniowej, 06.11.2023, fot. Ireneusz Milewski

Na początku listopada zaprosiliśmy Państwa do naszego konkursu „Moje ulubione miejsce w Świdnicy”. By wziąć udział w zabawie, wystarczyło przesłać do nas jedno wybrane autorskie zdjęcie zakątku czy obiektu w Świdnicy, które najchętniej Państwo odwiedzacie lub jest po prostu dla Państwa wyjątkowe. Swój wybór należało uzasadnić w kilku zdaniach.

Do konkursu wpłynęło ponad 20 fotografii wraz z wyjaśnieniami. Najciekawsze ze zgłoszeń jury konkursowe nagrodziło zaproszeniami do świdnickiego kina. Po dwa bilety otrzymali: Ireneusz Milewski, Norbert Poradowski, Leszek Krawiec, Sebastian Olejniczak, Nikola Zborowska, Magdalena Mikołajczak, Alicja Karniej, Iwona Rosiak, Janina Manugiewicz i Kinga Kraińska. Dodatkowo laureaci otrzymali wyjątkowy kalendarz portalu Świdnica24.pl na 2024 rok.

Poniżej prezentujemy pozostałe zwycięskie fotografie wraz z opisami:

Norbert Poradowski – ulica Długa w Świdnicy, 10 listopada 2023 Zdjęcie ul. Długiej wybrałem, ponieważ jest tam wiele sklepów, które odwiedzam. Na tej ulicy znajduje się także sklep jubilerski, w którym to co roku kupuję prezent dla mojej mamy na urodziny.

Leszek Krawiec, 5 listopada 2023r. – Park Sikorskiego, lubię tu spacerować

Sebastian Olejniczak – wrzesień 2023 r – Park Centralny w Świdnicy jest świetnym, klimatycznym miejscem na spędzenie wolnego czasu z naturą, szczególnie w dni pogodne i upalne. Jest do dyspozycji wiele ścieżek spacerowych, plac zabaw dla najmłodszych, mostki, fontanny, rzeźby oraz przepiękna roślinność. Szczególnie polecam odpoczynek przy fontannie, który będzie bardzo przyjemną formą spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Nikola Zborowska – Świdnica, ul. Wrocławska, 5 listopad 2023r. – Siedząc przy oknie w swoim pokoju myślałam – Który zakątek Świdnicy tak naprawdę jest w moim sercu? Patrząc przez okno zrozumiałam, że to huśtawka i mała zjeżdżalnia zbudowana przed domem, przez mojego świętej pamięci dziadka. Mały plac zabaw był prezentem dla mnie i mojej siostry, kiedy wprowadziłyśmy się z rodzicami do nowego domu. Zapomniałam, ile wspomnień mam z tym miejscem. Gdy zjeżdżalnia była jeszcze nie przymocowana do drewnianej konstrukcji, przytrzymywał ją do desek jakby była gotowa by pozwolić mi przed premierowo z niej zjechać. Wiedział jak bardzo z niej się cieszyłam. Dziadek dbał o drewniany plac. Gdy farba z pomalowanego drewna schodziła, malował całość od nowa. Gdy deski ulegały zniszczeniu wymieniał je dla naszego bezpieczeństwa. Zapomniałam jak to już było, kiedy z przyjaciółmi, z podwórka bujaliśmy się wakacyjnymi wieczorami „do gwiazd”, czy budowaliśmy forty anty-deszczowe na zjeżdżalni. Wzbogacił moje dzieciństwo, za co mu dziękuje. Już nie korzystam tak często z placu, lecz dzieci sąsiadów codziennie chętnie bawią się na nim. Dziękuję dziadku za ten prezent.

Magdalena Mikołajczak – Zdjęcie wykonałam z wieży ratuszowej w Świdnicy w dniu 21 października 2023 roku. Z uwagi na to, że bywam w Świdnicy wyłącznie turystycznie i jestem pod ogromnym wrażeniem miasta zdecydowałam o wyborze tego akurat zdjęcia. Widać na nim wspaniały Rynek, który absolutnie skradł moje serce, piękną Katedrę, przy okazji Masyw Ślęży, czyli wszystko co sprawia, że Świdnica zachwyca.

Alicja Karniej – Pomnik nazywany „Wstążka” lub „Nieskończoność” na skwerku przy ul. 1 Maja, autorstwa Janiny Barcickiej z Warszawy, odsłonięty 6 października 1978 r. Dla mnie jest symbolem nieskończoności, dowodem rzeczowym, że Świdnica będzie trwać wiecznie, mimo zachodzących zmian. Co roku jestem w Świdnicy, sprawdzam, czy wszystko jest na miejscu. Wchodzę w rolę kontrolera, kiedyś tu się urodziłam, chodziłam do szkoły podstawowej (wtedy nr.7), blisko obecnej „Wstążki”, stąd mam blisko do domu rodzinnego, który nadal stoi przy ul. Westerplatte 17. Na stałe mieszkam w Opolu, siłą rzeczy zdjęcie jest ciut wcześniejsze, bo z 16 marca 2023r. 

Iwona Rosiak – Zabytkowa altana w Parku Młodzieżowym –  30.07.2023r. – Moje ulubione miejsce w Świdnicy to Park Młodzieżowy. Tutaj jest przepięknie o każdej porze roku, zwłaszcza latem kiedy czynna jest fontanna. To miejsce spotkań czworonogów z całej okolicy.

Janina Manugiewicz – wiosna 2023 – Moim ulubionym miejscem jest park Centralny.Lubie tam spacerować o każdej porze roku. Konkurs moje ulubione miejsce w Świdnicy.

Kinga Kraińska – Park Centralny, Świdnica, 1 maj 2023 rok – U mnie zdecydowanie wygrywają świdnickie parki! Uwielbiam przechadzki po nich. Czy to wiosna – widoczna na zdjęciu – czy też inna pora roku, jak gorące lato, kolorowa jesień i przepiękna zima. A na zdjęciu widoczny jest skrawek mojego ulubionego parku, do którego
mam wielki sentyment.

Gratujemy! Jednocześnie dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i zapraszamy do kolejnych konkursów!

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/red./

Poprzedni artykułZderzenie w Strzegomiu. Są ranni [FOTO]
Następny artykułNie będzie dotacji dla świeckich zabytków. Umowa z katolicką parafią na ponad 1 mln złotych podpisana