Strona główna Sport Piłka nożna Sezon okręgówki na półmetku. Jak poszło „naszym”?

Sezon okręgówki na półmetku. Jak poszło „naszym”?

0

Od startu sezonu 2023/2024 na boiskach piłkarskiej ligi okręgowej powiat świdnicki miał swoich pięciu przedstawicieli. Mowa o AKS-ie Strzegom, Granicie Roztoka, Zjednoczonych Żarów, LKS-ie Bystrzyca Górna i Victorii Świebodzice. Drużyny w ostatni weekend rozegrały swoje ostatnie boje w roku kalendarzowym 2023, kończąc rundę jesienną rozgrywek.

Wysokie zwycięstwo na koniec roku odnieśli piłkarze AKS-u Strzegom. Drużyna z miasta granitu rywalizowała na wyjeździe na wcale niełatwym terenie w Jedlinie Zdroju. Miejscowy Zdrój nie miał jednak za wiele do powiedzenia. Strzegomianie objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy to do sieci trafił Douglas Venacio Ramos. Chwilę później wyrównali jednak rywale za sprawą Bartosza Rzeszóta. Do przerwy było już jednak 3:1 dla AKS-u, bowiem po golu zaliczyli Igor Rajca oraz Krystian Andrzejewski. Po przerwie dwa gole zaliczył Mateusz Zatwarnicki, a między nimi na listę strzelców wpisał się Bartosz Chabrowski. Finalnie AKS Strzegom pokonał na wyjeździe Zdrój Jedlinę Zdrój 5:2. Nasza ekipa w tabeli plasuje się na 4. miejscu, tracąc do prowadzącej Bielawianki Bielawa zaledwie 2 punkty.

Zdrój Jedlina Zdrój – AKS Strzegom 2:5 (1:3)

AKS: Ziobro, Knyrek (82′ Kwartnik), Durajczyk, Miazga, Kuczma, Ramos, Domaradzki, Sobczak (87′ Odwaga), Zatwarnicki, Andrzejewski (83′ Lesiński), Rajca (69′ Czuchra).

Do pojedynku na szczycie doszło w Bystrzycy Górnej. Tam właśnie na murawie spotkały się dwie ekipy ze ścisłej czołówki tabeli ligi okręgowej. Piąty w stawce miejscowy LKS podejmował trzecie Skałki Stolec. Spotkanie było zacięte i do końca nie można było być pewnym finalnego zakończenia. Spadkowicz z IV ligi prowadził od 29. minuty po trafieniu Tomasza Robaka. LKS walczył niemal przez godzinę o doprowadzenie do remisu. Zamiast tego, w 89. minucie zrobił się 2:0 dla Skałek (Dawid Kuriata). Kilkadziesiąt sekund później nadzieje odżyły, bowiem do sieci futbolówkę skierował Szymon Kopacz, lecz na więcej zabrakło już czasu. LKS Bystrzyca Górna utrzymał 5. pozycję w tabeli.

LKS Bystrzyca Górna – Skałki Stolec 1:2 (0:1)

LKS: Młynarski, Kobiela, Klemiński, A. Somala, Dubojski, D. Ciuba, Ł. Soma, Żygadło, M. Somala, Kopacz, Furmankiewicz (75′ Sałata).

Zwycięstwo na zakończenie roku zapisali na swoim koncie piłkarze Granitu Roztoka. Podopieczni trenera Ordy podejmowali na swoim terenie niżej notowaną Polonię Bystrzyca Kłodzka. Rozpoczęło się dobrze, bo od trafienia Przemysława Grosiaka w 11. minucie gry. Później było wyrównanie gości (Kamil Zarówny) i ponowne wyjście na prowadzenie Granitu (2:1 – Dariusz Czaja w 26. minucie). Tuż przed przerwą sytuacja miejscowych się nieco skomplikowała, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Kamil Dunaj i trzeba było walczyć w dziesiątkę. Przeciwnicy nie byli w stanie z tego skorzystać. Dublety skompletowali Przemysław Grosiak i Dariusz Czaja, strzelając po raz drugi w tym spotkaniu, a wynik na 4:2 dla gospodarzy ustalił w 84. minucie Dariusz Salitra. Spadkowicz z IV ligo z Roztoki w tabeli jest szósty, mając tyle samo „oczek” co piąty LKS Bystrzyca Górna (27).

Granit Roztoka – Polonia Bystrzyca Kłodzka 4:2 (2:1)

Granit: Kretkowski, Jędryka (85′ Badyna), Orda, Duda (70′ Pospiszyl), Dworakowski, Suchecki, Dunaj, Karbowiak (80′ Strzyżewski), Danaj (90′ Babiak), Czaja (87′ Diduszko), Grosiak.

Sporo goli, bowiem aż siedem padło w Żarowie, gdzie miejscowi Zjednoczeni podejmowali przedostatnią w lidze Nysę Kłodzko. Wydawało się, że żarowianie bardziej przekonująco będą w stanie ograć zespół gości, patrząc dodatkowo na okoliczności samego spotkania, ale tak jednak nie było. Koniec końców najważniejsze są jednak trzy punkty dopisane na koniec tegorocznych zmagań. Zespół trenera Oleksego rozpoczął z animuszem i od trafienia już w 13. minucie pojedynku (Damian Uszczyk). Kolejne minuty były dość niespodziewane. Najpierw rywale strzelili dwa gole w przeciągu 5 minut (Marcelo de Souza Levy i Damian Ciupider), a następnie boisko z czerwoną kartką musiał opuścić Dominik Łukaszczuk i Nysa walczyła w dziesięciu. Chwilę później Michał Klimaszewski trafił na 2:2 i wydawało się, że Zjednoczeni są na dobrej drodze, by błyskawicznie pójść za ciosem i odwrócić losy meczu. Tak nie było, a na domiar złego w 56. minucie, to Nysa trafiła i wróciła na prowadzenie za sprawą Mikołaja Bromboszcza. Żarowianie rzucili się do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków, ale długo nie przynosiło to efektu. W końcu w 77. minucie do remisu doprowadził Damian Uszczyk i rozpoczęła się walka z czasem o zaliczenie czwartego trafienia dającego nam trzy punkty. Kibice czekali długo, bo to trzeciej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to receptę na bramkarza gości znalazł Mateusz Kopernicki i Zjednoczeni zwyciężyli 4:3. Ekipa z terenu powiatu świdnickiego zimę spędzi na 10. lokacie w tabeli.

Zjednoczeni Żarów – Nysa Kłodzko 4:3 (2:2)

Zjednoczeni: Hruszowiec, Florian (56′ Pawlik), Wierzyk, Chłopek (75′ Maruszak), Ł. Klimaszewski, Andrzejewski (61′ Porabik), M. Klimaszewski, Szewczyk (56′ Łuczak), Sajdak (32′ Sikora), Uszczyk, Kopernicki.

Spora radość w Świebodzicach, bowiem po raz pierwszy w tym sezonie tamtejsza Victoria mogła po meczu unieść ręce w geście triumfu. Podopieczni trenera Mariusza Błaszczaka podejmowali na swoim terenie nieco wyżej notowaną Spartę Ziębice. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem świebodziczan, a do przerwy było już 4:0. Dwa trafienia zanotował Konrad Iwanicki, a po golu dołożyli Jakub Jaworski oraz Adrian Zieliński. W końcówce spotkania padły jeszcze dwa gole – najpierw dla rywali Macieja Michalskiego, a na zakończenie dla gospodarzy autorstwa Adriana Zielińskiego. Victoria wciąż jest ostatnia w tabeli, lecz nieco zbliżyła się do wyprzedzających ją ekip.

Victoria Świebodzice – Sparta Ziębice 5:1 (4:0)

Victoria: Borowicz, Chruszcz, Cukier (75′ Kokoszka), Zieliński, Grzesiak, Metelica, Rutkowski (88′ Szczepański), Sikora, Jaworski, Wujda, Iwanicki (46′ Nowak).

Tabela:
1. Bielawianka Bielawa – 34 – 46:13
2. Orzeł Ząbkowice – 34 – 57:16
3. Skałki Stolec – 32 – 36:16
4. AKS Strzegom – 32 – 39:25
5. LKS Bystrzyca G. – 27 – 22:14
6. Granit Roztoka – 27 – 31:20
7. Zdrój Jedlina Zdr. – 25 – 42:27
8. Lechia II Dzierżoniów – 20 – 26:27
9. Górnik Wałbrzych – 19 – 25:22
10. Zjednoczeni Żarów – 18 – 32:53
11. Zamek Kamieniec Ząb. – 17 – 20:25
12. Polonia Bystrzyca Kł. – 12 – 17:46
13. Włókniarz Głuszyca – 11 – 12:28
14. Sparta Ziębice – 10 – 12:31
15. Nysa Kłodzko – 9 – 22:44
16. Victoria Świebodzice – 6 – 19:51

/MDvR/

Poprzedni artykułWdrapali się na podium
Następny artykułTrio znakomitych muzyków jazzowych już w sobotę zagra w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]