Młodzicy z zespołu ŚKPR I Świdnica trenera Wojciecha Jabłońskiego mieli w miniony weekend wolne od ligowego grania, ale w zamian wzięli udział w towarzyskim turnieju w Kościanie i to z sukcesem! Szare Wilki wróciły z imprezy z trzecim miejscem i dwoma wyróżnieniami indywidualnymi.

Turniej z udziałem pięciu zespołów odbył się w sobotę, 18 listopada. Grano system każdy z każdym, a większość meczów była bardzo zacięta. Świdniccy piłkarze ręczni zanotowali dwa zwycięstwa: 27:5 z Liderem Swarzędz i 20:19 z MKS-em Poznań oraz ponieśli dwie porażki: 12:13 ze Spartakusem Buk i 17:19 z gospodarzami – Tęczą Kościan. Turniej wygrali młodzi szczypiorniści Spartakusa Buk, druga lokata przypadła Tęczy, czwarta Poznaniowi, a piąta ekipie ze Swarzędza. Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został Konrad Świder, a wyróżnienie dla najlepszego zawodnika naszej drużyny powędrowało do Krystiana Pawlaka.
Składy ŚKPR-u: Świder, Firlej – Pawlak, Zając, Litwińczuk, Szychowski, F. Stadnik, Lurka, Boroński.
/ŚKPR/
![Sparingowe derby powiatu minimalnie dla AKS-u [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/CSC_0277-1-238x178.jpg)


![Pożar w Strzegom. Płoną dawne obiekty kolejowe i przyległe zabudowania [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Strzegom-pozar-2026.07.11-17-100x75.jpg)





