Strona główna 0_Slider Rusza remont fragmentu trasy Świdnica-Dzierżoniów. Będą utrudnienia

Rusza remont fragmentu trasy Świdnica-Dzierżoniów. Będą utrudnienia

0

Od przyszłego tygodnia kierowców poruszających się drogą wojewódzką nr 382 łączącą Świdnicę z Dzierżoniowem czekać będą utrudnienia w ruchu. Ma to związek z drogową inwestycją realizowaną na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. W poniedziałek drogowcy przystąpią do prac remontowych na odcinku Boleścin-Grodziszcze.

zdjęcie ilustracyjne (fot. GDDKiA)

W ramach wartej ponad 105 mln 891 tys. złotych inwestycji przewidziano przebudowę piętnastu odcinków drogi wojewódzkiej położonych między rondem gen. Romana Abrahama (skrzyżowanie ulic Westerplatte, Towarowej i Kasztanowej) w Świdnicy a granicą województw dolnośląskiego i opolskiego w rejonie Paczkowa, o łącznej długości blisko 25 kilometrów. Realizację prac projektowych oraz robót drogowych powierzono spółce Pro-Tra Building, która ma uporać się z całym zadaniem w ciągu 36 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Jak podkreślali drogowcy z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, celem inwestycji jest poprawa warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników drogi. Obecny stan nawierzchni wojewódzkiej trasy został przez nich oceniony jako „niezadowalający lub zły”, a podczas przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzono liczne spękania oraz ubytki w nawierzchni drogi. Przebudowa zakłada nie tylko wymianę nawierzchni, ale również wzmocnienie konstrukcji jezdni, przebudowę istniejących skrzyżowań w miejscach wymagających poprawienia bezpieczeństwa ruchu oraz wykonanie remontu obiektów mostowych, w tym m.in. mostu na rzece Piławie w Boleścinie. W celu poprawy bezpieczeństwa przewiduje się również budowę azyli dla pieszych i rowerzystów, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

W ramach tej inwestycji w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na odcinku między Boleścinem a Grodziszczem. – Jak informuje Wydział Transportu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 382 od m. Świdnica do m. Paczków z dniem 6.11.2023 r. wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na odcinku Boleścin-Grodziszcze (km 19+080-km 21+143) – przekazano w komunikacie Urzędu Gminy Świdnica. Zmiany związane z przystąpieniem do pierwszego etapu prac mają zacząć obowiązywać w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.

Na przebudowywanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną, natomiast w godzinach szczytów komunikacyjnych przewidziano tam ręczne kierowanie ruchem. Dodatkowo, w pierwszym etapie prac zamknięty zostanie zjazd z drogi wojewódzkiej w kierunku Krzyżowej – objazd zostanie wytyczony przez Grodziszcze. Zakończenie robót na odcinku Boleścin-Grodziszcze planowane jest na grudzień 2023 roku.

Kierowcy proszeni są o stosowanie się do tymczasowego oznakowania ustawionego na czas remontu i zachowanie szczególnej ostrożności. Ze szczegółami zmian w organizacji ruchu można zapoznać się na stronie Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMPK czeka na Tauron, a Tauron na podwykonawcę. Stacja ładowania „elektryków” wciąż nie działa, chociaż jest gotowa od miesięcy
Następny artykułDo gry wkraczają najmłodsi z najmłodszych [HARMONOGRAM]