Strona główna Artykuł sponsorowany Rekuperacja – czym jest i czy warto w nią zainwestować?

Rekuperacja – czym jest i czy warto w nią zainwestować?

0

Innowacyjne rozwiązania technologiczne w różnych branżach coraz bardziej nas zaskakują. W budownictwie również można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań na miarę XXI wieku. Przykładem tego jest rekuperacja. Czym dokładnie jest, czym się charakteryzuje i jakie urządzenia warto wziąć pod uwagę?

  1. Czym jest rekuperacja?
  2. Zalety rekuperacji
  3. Jaki rekuperator wybrać?

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła z powietrza. Jest to nowoczesny system, który sprawdza się w nowoczesnych budynkach. Stanowi doskonałą alternatywę dla wentylacji grawitacyjnej. Ogromne znaczenie w działaniu rekuperacji ma odzysk ciepła z zanieczyszczonego, wywiewanego powietrza na zewnątrz. Za ten proces odpowiada wymiennik ciepła. Nie dochodzi w ten sposób do strat ciepła, a z drugiej strony do domu dostarczany jest strumień powietrza świeżego, które jest ogrzewane. W ten sposób system grzewczy będzie w stanie zużyć znacznie mniej paliwa do ogrzania budynku. Co więcej, wentylacja mechaniczna działa cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, a więc jest znacznie lepszym wyborem, niż wentylacja grawitacyjna.

Zalety rekuperacji

Rekuperacja działa niezależnie od pogody i pory roku. Skutecznie wywiewa zanieczyszczone powietrze i zastępuje je świeżym. Zastosowanie filtra pozwala na oddychanie w domu wolnym od alergenów, kurzu i pyłów powietrzem. Praca urządzenia, jakim jest rekuperator, jest praktycznie nieodczuwalna. Rekuperacja jest doskonale dostosowana do nowoczesnego budownictwa i popularnych obecnie rozwiązań.

Jaki rekuperator wybrać?

Inwestorzy decydujący się na rekuperację w swoim domu, muszą liczyć się także z koniecznością doboru odpowiedniego urządzenia. Ciekawe opcje znajdziesz na stronie https://czystyklimat.pl/50-rekuperatory. W ofercie nie brakuje bardziej, jak i mniej skomplikowanych urządzeń. Decydując się na konkretne, warto wziąć pod uwagę kilka parametrów. Istotna jest wydajność rekuperatora, która oznaczana jest w m3/h, jak i typ urządzenia (np. ścienne, które charakteryzują się łatwością montażu oraz wyższą wydajnością względem pozostałych). Inwestor powinien zwrócić uwagę na głośność, aby rekuperator nie przeszkadzał w codziennym życiu, głównie nocą. Klasa energetyczna powinna zainteresować tych, którzy chcą nieco oszczędzić na rachunkach za prąd. Jeśli rekuperator ma działać przez lata, warto wziąć pod uwagę rekuperatory Thessla Green bądź rekuperatory Wanas! Jak twierdzą producenci, nie zawiodą domowników przez długie lata!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBezradni w dogrywce
Następny artykułZastosowanie pojemników typu gitterbox i metody ich znakowania