Strona główna Sport Inne Bezradni w dogrywce

Bezradni w dogrywce

0

Wysokim wynikiem zakończył się mecz w Legnicy, gdzie miejscowy Klub Sportowy w 6. kolejce koszykarskiej III ligi podejmował zespół Domino Polonii Świdnica. Biało-zielonym nie udało się sięgnąć po trzeci z rzędu triumf, spotkanie było zacięte, drużyny grały falami, a finalnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla podopiecznych trenera Piotra Ciska. Świdniczanie mający za sobą dwie wygrane ligowe z rzędu (Gorzów Wielkopolski i Żary) wystartowali z wysokiego „C”. Otwierająca kwarta padła łupem Polonii w stosunku 29:15. Druga odsłona była wyrównana (21:21), a to doprowadziło do faktu, że do szatni zmierzaliśmy naprawdę z dość pokaźną zaliczką. Niestety po zmianie stron rywale rozbili nas w defensywie. Biało-zieloni w trzeciej ćwiartce stracili aż 34 punkty, sami dołożyliśmy 17 i przed ostatnimi 10 minutami przegrywaliśmy 67:70. W ostatniej kwarcie obie drużyny walczyły o końcową wygraną i przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Połowicznie dopięli swego, wygraliśmy czwartą część gry różnicą 3 „oczek”, doprowadzając do wyrównania. Dogrywkę rozegraliśmy jednak fatalnie. Słabo broniliśmy, raziliśmy nieskutecznością w ataku i wyraźnie okazaliśmy się gorsi. Decydującą część meczu w wymiarze 16:3 zwyciężyły nasze przeciwniczki, kończąc mecz z wynikiem 104:91.

Zespół Domino Polonii Świdnica w swoim dorobku ma obecnie po trzy wygrane i porażki. Dorobek 9 uzyskanych punktów w 6 rozegranych meczach daje nam obecnie 3. lokatę w tabeli III ligi koszykarzy. Grupa pościgowa jest w nieco lepszej sytuacji, mając w zanadrzu zaległe pojedynki. W następnej serii meczów będziemy pauzować, lecz do gry wrócimy całkiem niedługo, bo 19 listopada podejmując na swoim terenie zespół WSTK Wschowa. Start meczu w hali na Zawiszowie zaplanowano na godz. 17.00.

KS Basket Legnica – Domino Polonia Świdnica 104:91 (15:29, 21:21, 34:17, 18:21, d: 16:3)

Polonia: Soboń (24), Kosmala (21), Stokłosa (19), Poradzisz (18), Sieńko (7), Kaczmarczyk (2), Olszak, Ozga, Młynarski, Merecki, Słobodzian, Cisek.