Strona główna 0_Slider Pysznie i kolorowo na Targu Ziemi w Kraskowie

Pysznie i kolorowo na Targu Ziemi w Kraskowie [FOTO]

0

W przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie (gmina Marcinowice) ponownie zagościł cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego można zaopatrzyć się w zdrowe produkty od lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło.

Inicjatywa zorganizowania targu narodziła się w 2016 roku. Pomysł Kooperatywy124, by do przypałacowego gospodarstwa zaprosić wytwórców, którym szczególnie na sercu leży smak i jakość serów, miodów, wędlin, napojów, wypieków, warzyw oraz owoców, okazał się strzałem w dziesiątkę. Co miesiąc do Kraskowa ściągają tłumy zainteresowanych nie tylko dobrą żywnością, ale też unikalnymi wyrobami rękodzielników czy małych manufaktur.

W niedzielę, 5 listopada Targ Ziemi124 ponownie zagościł na terenie ekologicznego gospodarstwa przypałacowego w Kraskowie, gdzie swoje wyroby zaprezentowało kilkudziesięciu lokalnych producentów. Na stoiskach znalazły się m.in. miody, pieczywo oraz pierniki, soki, koncentraty oraz dżemy z owoców leśnych, różności z dyni, nabiał krowi i owczy, przetwory mięsne, wyroby z borówki amerykańskiej, ceramika oraz naturalne kosmetyki, czy też czapki wełniane i swetry. Na miejscu można napić się kawy i spróbować świeżo upieczonych ciast.

Tradycyjnie na Targu Ziemi swoje stoisko ma Fundacja Mam Pomysł, prowadząca Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Placówkę można wesprzeć kupując gadżety i kalendarze na 2024r.

Targ Ziemi trwa od 11.00 do 15.00.

/red./
fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułSkarby na listopadowej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułUlubione miejsca w Świdnicy. Wyślij zdjęcie i wygraj nagrodę [KONKURS]