Strona główna Artykuł sponsorowany Nowe zimowe przygody Lukrecji. Bohaterka powieści młodzieżowej zdobywa szczyt

Nowe zimowe przygody Lukrecji. Bohaterka powieści młodzieżowej zdobywa szczyt

0

Na kartach nowej książki pojawia się jeszcze więcej przezabawnych przygód nastoletniej Lukrecji i jej przyjaciółek. Tym razem starsza kuzynka niesfornego chłopca z Francji – Mikołajka wyruszy na obóz narciarki. Nowa powieść młodzieżowa „Lukrecja zdobywa szczyt” z serii książek autorstwa Anne Goscinny już dostępna w księgarniach.

Choć Anne Goscinny w dzieciństwie spędzała czas z Mikołajkiem – bohaterek książek jej ojca René Goscinnego i innymi chłopięcymi bohaterami, to już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji. Z jej przyjaźni ilustratorką Catel zrodził się świat Lukrecji, w którym stawia się na przyjaźń i rodzinę.

W świecie dorastającej Lukrecji rządzą kobiety – zwariowane, mądre, niezależne. Za sznurki pociąga mama, ale tylko w czasie wolnym od bycia adwokatką (świat sam się nie naprawi, prawda?), a domowe stery często przejmuje babcia Scarlett, która organizuje wystawne przyjęcia (z bąbelkami!). Choć i tak najwięcej do powiedzenia ma właśnie Lukrecja – przedstawia serię wydawnictwo Znak Emotikon.

Czas na nowe przygody Lukrecji – tym razem w zimowej aurze. – Śmigamy ze szkoły na obóz narciarski. Już nie mogę się doczekać, będzie strasznie fajnie! Mnóstwo śniegu, śmiechu, będą Liny i… Rafał, bo jego klasa też jedzie! Będę go częściej widywać. No, ale jest też większa szansa, że się wygłupię, bo nie za dobrze jeżdżę na nartach… Ale nie będę się tym za bardzo przejmować. Na pewno mi się uda! Jest tylko jeszcze jedna przeszkoda – Clemence z klasy Rafała. Coraz częściej się obok niego kręci. Ciekawe, którą z nas Rafał poprosi do tańca na dyskotece pod koniec obozu – zapowiada wydawnictwo.

Seria przygód Lukrecji, starszej kuzynki najzabawniejszego chłopca z Francji Mikołajka doczekała się nowej powieści. „Lukrecja zdobywa szczyt” miała swoją premierę w październiku 2023 roku. To już ósma część jej zabawnych przygód. Wcześniej ukazały się: „Lukrecja”, „Lukrecja stawia, na swoim” , „Lukrecja na pierwszym planie” ,„Lukrecja rusza w świat” , „Lukrecja i dziwny świat dorosłych” , „Lukrecja poza zasięgiem” oraz Lukrecja spełnia marzenia.

/Artykuł sponsorowany/
/Materiały: wydawnictwo Znak Emotikon/

Poprzedni artykułZ wizytami u przedszkolaków
Następny artykułPodstawy ubezpieczenia OC – co każdy kierowca wiedzieć powinien?