Strona główna Sport Piłka nożna Z wizytami u przedszkolaków

Z wizytami u przedszkolaków

0

Klub MKS Polonia Świdnica od końca września do połowy listopada prowadził zajęcia w świdnickich przedszkolach. W tym czasie w ramach realizacji projektu pod nazwą „Piłkarskie początki – cykl zajęć z wykorzystaniem elementów piłki nożnej w przedszkolach na terenie Gminy Świdnica” zostało przeprowadzonych 50 treningów piłkarskich dla 200 dzieci.

W każdej z dziesięciu grup odbyło się po pięć treningów mających na celu zaszczepienie w dzieciach fascynacji sportem oraz kształtowanie w nich właściwych postaw ruchowych poprzez zabawę. Była to okazja także do pokazania, jak w prosty i ciekawy sposób dzieci mogą spędzać swój wolny czas – komentuje Damian Błaszczyk, prezes MKS-u Polonia Świdnica.

Projekt realizowany był w następujących placówkach: Niepublicznym Przedszkolu Frajda, Przedszkolu Językowym Abracadabra, Przedszkolu Miejskim nr 3, Przedszkolu Miejskim nr 14, Przedszkolu Miejskim nr 15 oraz Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16.

Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

/MDvR/

Poprzedni artykułNandu na gigancie wciąż nieuchwytny [FOTO/VIDEO]
Następny artykułNowe zimowe przygody Lukrecji. Bohaterka powieści młodzieżowej zdobywa szczyt