Strona główna Artykuł sponsorowany Podstawy ubezpieczenia OC – co każdy kierowca wiedzieć powinien?

Podstawy ubezpieczenia OC – co każdy kierowca wiedzieć powinien?

0

Ubezpieczenie OC to nie tylko wymóg prawa, ale przede wszystkim kluczowa ochrona związana z wypłatą odszkodowania dla innych uczestników ruchu drogowego. W tym artykule omówimy podstawy ubezpieczenia OC, dowiesz się, co obejmuje taka polisa, dlaczego jest obowiązkowa i jakie korzyści może przynieść zarówno Tobie, jak i innym.

Co to jest ubezpieczenie OC?

Podstawowym celem ubezpieczenia OC w LINK4 jest zabezpieczenie osób poszkodowanych w wyniku działań kierowcy podczas wypadku. Warto jednak zaznaczyć, iż przedmiotem polisy OC jest odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdu. Ubezpieczenie winny mieć także samochody nieużywane, ale zarejestrowane.

Ubezpieczenie obejmuje zarówno szkody osobowe, jak i rzeczowe wyrządzone przez posiadacza ubezpieczonego pojazdu. Jeśli w wyniku kolizji lub innej sytuacji na drodze dojdzie do obrażeń ciała, lub uszkodzenia mienia innych uczestników ruchu drogowego, ubezpieczenie OC kierowcy pozwala pokryć koszty naprawy pojazdu czy leczenia.

Ubezpieczenie OC w LINK4 pozwala uniknąć finansowych tarapatów. Zapewnia pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim związanych z wypadkiem drogowym, takich jak koszty medyczne, odszkodowania czy naprawa uszkodzonych pojazdów, które mogą być bardzo wysokie. Choć brak ubezpieczenia OC może prowadzić do problemów finansowych to dodatkowo także i konsekwencji prawnych.

Co pokrywa ubezpieczenie OC?

Kiedy mówimy o zakresie ochrony ubezpieczenia OC (Odpowiedzialności Cywilnej), warto zrozumieć, co dokładnie to ubezpieczenie obejmuje. Jest to kluczowa kwestia, a wiedza taka pomaga kierowcy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w razie wypadku drogowego.

Szkody osobowe

Ubezpieczenie OC w LINK4 chroni Cię przed finansowymi skutkami ewentualnych szkód, które wyrządzisz innym uczestnikom ruchu drogowego, na przykład w wyniku stłuczki, potrącenia czy wypadku. Obejmuje ono między innymi:

  • Koszty leczenia – opłaty za wizyty lekarskie, hospitalizację, rehabilitację oraz leki dla osób poszkodowanych.
  • Utracone zarobki – jeśli osoba poszkodowana nie jest w stanie pracować z powodu obrażeń, ubezpieczenie OC może zrekompensować utracone zarobki, co stanowi wsparcie w trudnych chwilach.

Szkody materialne

Ubezpieczenie OC zapewnia także między innymi:

  • Naprawę uszkodzonych pojazdów – jeśli spowodujesz kolizję z innym pojazdem, Twój ubezpieczyciel wypłaci środki na naprawę uszkodzonego auta osoby lub osób poszkodowanych.
  • Naprawę lub zastąpienie infrastruktury – ubezpieczenie OC może także pokryć koszty naprawy lub zastąpienia znaków drogowych, ogrodzeń lub innych elementów infrastruktury, które mogły ulec uszkodzeniu w wyniku wypadku.

Dodatkowe korzyści w Pakiecie OC od LINK4

W Pakiecie OC w LINK4 otrzymasz także ubezpieczenie Program Pomocy z samochodem zastępczym i assistance opony, które zapewnia udzielenie pomocy w razie wypadku.

Jeśli to możliwe, pomoc drogowa dokona      niezbędnych napraw na miejscu zdarzenia, aby umożliwić Ci kontynuowanie podróży. Gdy Twój samochód nie może być naprawiony na miejscu, LINK4 zapewni holowanie do miejsca, które wskażesz w odległości do 100 km     . Jeśli Twój akumulator rozładuje się,, pomoc drogowa                 uruchomi                 samochód. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia Twojego pojazdu w wypadku masz możliwość skorzystania z samochodu zastępczego przez okres do 3 dni, co pozwoli Ci kontynuować codzienne obowiązki.

Jeśli wybierzesz Pakiet OC w LINK4 możesz otrzymać także Zieloną Kartę, która jest dokumentem potwierdzającym posiadanie ubezpieczenia OC i jest wymagana w niektórych państwach. Dostarcza ona informacje o Twojej ochronie ubezpieczeniowej i jest ważna szczególnie wtedy, kiedy planujesz podróż autem do Albanii, Azerbejdżanu, Iranu, Macedonii Północnej, Maroka, Mołdawii, Tunezji, Turcji czy Ukrainy

Chcesz sprawdzić wysokość swojej składki? Już teraz skorzystaj z naszego kalkulatora dostępnego na naszej stronie www.link4.pl. Ubezpieczenie możesz również wykupić telefonicznie – wystarczy, że zadzwonisz pod numer 22 444 44 44 lub umówisz się na spotkania z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał LINK4.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNowe zimowe przygody Lukrecji. Bohaterka powieści młodzieżowej zdobywa szczyt
Następny artykułO procesach czarownic i rozwikływaniu tajemnic regionu. Spotkanie z Łukaszem Kazkiem przyciągnęło liczną publiczność [FOTO]