Strona główna 0_Slider Natarczywy bezdomny, awanturnik na klatce schodowej i auto utrudniające usunięcie awarii. Interwencje...

Natarczywy bezdomny, awanturnik na klatce schodowej i auto utrudniające usunięcie awarii. Interwencje straży miejskiej

0

Od 3 do 9 listopada 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 141 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

4 listopada 2023 roku o godz. 1.49 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Komunardów. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, że nie można było z nim nawiązać żadnego kontaktu wezwano pogotowie ratunkowe. Nietrzeźwy został przewieziony do szpitala „Latawiec”, jednak nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie. Sprawę tą rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

4 listopada 2023 roku o godz. 8.28 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który upadł na przystanku przy Placu Wolności. Osoba ta miała prawdopodobnie atak padaczki. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Zespół ratownictwa medycznego przybył po 6 minutach i udzielił pomocy choremu.

6 listopada 2023 roku o godz. 17.41 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przy jednym z marketów przy ulicy Kliczkowskiej w sposób natarczywy domagał się pieniędzy od klientów sklepu. Na miejscu funkcjonariusze zastali doskonale znanego bezdomnego Krzysztofa T. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję w celu odbycia kary aresztu. Został on ujęty i przekazany Policji. Krzysztofowi T. wielokrotnie oferowano udzielenie pomocy, przez pewien czas przebywał nawet w miejskim schronisku dla bezdomnych jednak za każdym razem alkohol wygrywał.

7 listopada 2023 roku o godz. 7.45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika zakładu gazowniczego dotyczące awarii instalacji gazowej na ulicy Marcinkowskiego. W miejscu gdzie pracownicy musieli dokonać wykopu stał zaparkowany samochód uniemożliwiając prowadzenie prac. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Ustalono właściciela samochodu, który przestawił pojazd umożliwiając usunięcie awarii.

7 listopada 2023 roku o godz. 15.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia błotem ulicy Wałbrzyskiej przez pojazdy wyjeżdżające z terenu budowy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, że sytuacja taka powtarza się regularnie, osoba odpowiedzialna za należyte utrzymanie wyjazdu z budowy została ukarana mandatem karnym.

9 listopada 2023 roku o godz. 22.48 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego, bezdomnego mężczyzny, który awanturował się z lokatorami na klatce schodowej przy ulicy Zamenhofa. Na miejscu zastano Artura S. Osoba ta była w przeszłości wielokrotnie karana za różnego rodzaj wykroczenia popełniane zazwyczaj pod wpływem alkoholu. Wielokrotnie oferowano mu pomoc, jednak za każdym razem odmawiał. Tym razem również sprawa zostanie skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułZa pierwszym razem wyczuł podstęp, oszuści jednak nie odpuścili. 68-latek stracił 50 tys. złotych
Następny artykułNarodowe Święto Niepodległości w powiecie świdnickim. Sprawdź program wydarzeń