Strona główna 0_Slider „Genetyczny bliźniak” Patrycji pilnie poszukiwany. Pomóc może każdy!

„Genetyczny bliźniak” Patrycji pilnie poszukiwany. Pomóc może każdy!

0

– W dzień przed diagnozą poszłam normalnie do pracy. Już czułam, że coś jest nie tak. Zasłabłam. Kilka godzin później znalazłam się na wizycie u lekarza – wspomina Patrycja Karlińska, mieszkanka Lutomi Górnej. Okazało się, że choruje na lekooporną ostrą białaczkę szpikową. O diagnozie dowiedziała się 13 września. Ratunkiem jest przeszczep szpiku kości, ale nie udało się dotychczas znaleźć dawcy. Może „genetyczny bliźniak” mieszka tuż obok, w powiecie świdnickim? Będzie można się zarejestrować podczas listopadowych akcji.

Patrycja Karlińska ma 41 lat i urodziła się w Świdnicy. Mieszka razem ze swoją rodziną w Lutomi Górnej. Jest szczęśliwą mamą, żoną, siostrą i przyjaciółką. Skończyła Uniwersytet Wrocławski, natomiast swoją karierę zawodową podporządkowała dziecku i rodzinie. Co lubi robić Patrycja? Długie rozmowy z córką, jazdę samochodem podczas której może słuchać swojej ulubionej muzyki i czas spędzony z siostrą, która zawsze ma mnóstwo pomysłów na nudę. Jej życie nagle się zmieniło.

Codzienność od dwóch miesięcy to szpitalne łóżko, chemioterapia i spędzanie dni z oczekiwaniem na cud – dawcę szpiku, który da jej szansę na powrót do zdrowia.

– Najbardziej tęsknię za moim zdrowym życiem – za rodziną, za zwykłymi zajęciami, długimi rozmowami z córką, za czasem spędzonym z mężem i za moją cudowną siostrą. Po prostu tęsknię za tym wszystkim, co było, a co zabrała mi choroba – mówi Patrycja.

Patrycja, aby wrócić w pełni do zdrowia potrzebuje dawcy niespokrewnionego. W ostatni weekend listopada mieszkańcy powiatu świdnickiego będą mieli możliwość zarejestrowania się z dedykacją dla Patrycji i innych chorych na nowotwory krwi.

Daty i miejsca rejestracji:

23 listopada 2023 r.

Godz. 10:00-14:00

Starostwo Powiatowe w Świdnicy

25 listopada 2023 r.

Godz. 13:00-20:00

Galeria Świdnicka

26 listopada 2023 r.

Godz. 10:00-16:00

Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomi Dolnej

Godz. 11.00 – 15.00

Świetlica wiejska w Pszennie

Ochotnicza Straż Pożarna w Grodziszczu

Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać osoba:

– w przedziale wiekowym 18-55 lat,
– w ogólnie dobrym stanie zdrowia i bez znacznej nadwagi,
– świadomie podejmująca decyzję o rejestracji.

Są dwie metody pobrania szpiku do przeszczepienia:

– pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (stosowana w 90% przypadków)
– pobranie szpiku z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym (stosowana w 10% przypadków), szpik NIE jest pobierany z kręgosłupa!

/DKMS/opr.red./

Poprzedni artykułNajlepsze dekoracje do domu — jakie wybrać?
Następny artykułMłodzieżowa orkiestra wystąpiła w pałacu w Morawie [FOTO]