Strona główna 0_Slider Biegowo dla Niepodległej Polski

Biegowo dla Niepodległej Polski [181 ZDJĘĆ]

0

Ponad 1200 uczestników zgromadził na starcie jubileuszowy – piętnasty Świdnicki Bieg Niepodległości. Wszyscy chętni śmiałkowie chcący uczcić to narodowe święto w sposób aktywny spotkali się dziś w samo południe na terenie świdnickiego Rynku.

Zgłoszenia do biegu i wydawanie opasek uprawniających do odebrania medalu na mecie odbywało się już od godziny 11.00. Start biegu odbył się tradycyjnie w Rynku przy Wieży Ratuszowej punktualnie o godzinie 12.00. Trasa jak zawsze została wytyczona ulicami świdnickiej starówki: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Długość okrążenia wynosiła 1250 metrów. Aby odebrać medal należało pokonać trasą przynajmniej jeden raz, ale bardziej ambitnym i wysportowanym organizatorzy proponowali wykonanie dwóch, trzech lub maksymalnie czterech okrążeń.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie i Komendą Hufca ZHP Świdnica.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński, Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułUroczyście i na sportowo. Święto Niepodległości w Jaworzynie Śląskiej [FOTO]
Następny artykułPo przełamanie z trudnym rywalem [BĘDZIE LIVE]