Strona główna 0_Slider Zyska zaangażował nastoletnie szczypiornistki do kampanii wyborczej. „To było podziękowanie”

Zyska zaangażował nastoletnie szczypiornistki do kampanii wyborczej. „To było podziękowanie”

0

Przybija piątki i życzy sukcesów, a rzecz dzieje się w hali sportowej należącej do miasta. Ubiegający się o reelekcję poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Świebodzic Ireneusz Zyska nagrał spot wyborczy z nastoletnimi zawodniczkami Miejskiego Klubu Sportowego Victoria i zamieścił „rolkę” w mediach społecznościowych. Prezeska twierdzi, że to było podziękowanie jak każde inne. Burmistrz miasta jest oburzony.

W profesjonalnie przygotowanym spocie wiceminister, poseł i jednocześnie kandydat na posła w kolejnej kadencji został sfilmowany w hali sportowej, należącej do miasta, w otoczeniu zawodniczek MKS Victoria. – W imieniu zarządu, zawodniczek i zawodników naszego klubu chcielibyśmy podziękować panu ministrowi za pomoc i wsparcie w rozwoju naszego klubu, gdzie możemy sięgać po najwyższe cele grając w piłkę ręczną w całej Polsce – mówi na nagraniu prezeska klubu Agata Kafalut, za co dziękuje kandydat i dodaje, że to dla niego zobowiązanie na przyszłość. Całość kończy plansza wyborcza Zyski z miejscem na liście oraz adnotacją: Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość.

Agata Kalafut nie widzi problemu. – To było podziękowanie dla pana ministra za wsparcie i pomoc, tak dziękujemy wszystkim. Często robimy zdjęcia i zamieszczamy na fb – stwierdziła. Pytana, czy zawodniczki wiedziały, że biorą udział w spocie wyborczym, odpowiedziała, że były świadome, że jest to podziękowanie, a zgodę na wykorzystanie wizerunku mają zawartą w licencjach. – Tu nie chodzi o to, czy to jest PiS, czy PO, tylko o pomoc dla klubu – przekonuje. Pytana, czy zgodziłaby się na podobne nagranie np. dla burmistrza ubiegającego się o reelekcję odpowiada, że jeśli pan burmistrz wspierałby Victorię finansowo to tak, a takie podziękowania są składane bez względu na kampanię. – Pan minister (Ireneusz Zyska) wskazuje drogi i programy, z których możemy pozyskiwać dotacje dla klubu, sam angażuje się finansowo, m.in. ufundował puchary i dyplomy – mówi Agata Kafalut. Mimo podejmowanych prób, nie udaje się uzyskać odpowiedzi, czy udział młodych sportowców w spocie wyborczym jej zdaniem jest etyczny.

O zgodę zawodniczek zapytaliśmy kandydata na posła Ireneusza Zyskę podczas jego dzisiejszej wizyty na otwarciu hali w gminie Jaworzyna Śląska. – Proszę zapytać zawodniczek i ich rodziców – rzucił. Na zadanie następnych pytań nie było szansy, bo odszedł.

– Jestem zaskoczony, nie wydałem zgody – mówi burmistrz Świebodzic Paweł Ozga. – Nie może być tak, by klub sportowy był wykorzystywany w kampanii przez żadną z politycznych stron. Rozmawiałem z panią prezes, twierdzi, ze nie miała świadomości, ale nie rozumie swojego błędu. Będę chciał się z panią prezes spotkać i szerzej o tym porozmawiać.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułMłodzi strzelcy ponownie na szczycie [FOTO]
Następny artykułAKS liderem, LKS bardzo wysoko