Strona główna 0_Slider Wszystkich Świętych. Będą zmiany w organizacji ruchu wokół świdnickich cmentarzy i dodatkowe...

Wszystkich Świętych. Będą zmiany w organizacji ruchu wokół świdnickich cmentarzy i dodatkowe linie autobusowe

0

Przełom października i listopada to rokrocznie okres wzmożonego ruchu na polskich drogach. Szczególnie widoczny jest on w okolicach cmentarzy oraz na trasach dojazdowych do miast. Już za kilka dni zmian w organizacji ruchu należy się spodziewać na ulicach wokół świdnickich cmentarzy. 1 listopada po Świdnicy kursować będą specjalne linie autobusowe. Tego dnia przejazdy miejską komunikacją będą bezpłatne.

Zmiana organizacji ruchu oraz parkowanie

Od wtorku, 31 października do czwartku, 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy. Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców kierowany jest apel o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Cmentarz Parafialny przy ul. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową.

Cmentarz komunalny przy ul. Słowiańskiej

Parkować będzie można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do ul. Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,

Cmentarz komunalny przy ul. Łukasińskiego

Parkować będzie można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Komunikacja miejska

W środę, 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Tego dnia od godziny 9.00 do 16.00 uruchomione zostaną linie specjalne:

  • S-1 – trasa przejazdu: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – pl. św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska
  • S-2 – trasa przejazdu: W. Sikorskiego – L. Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – T. Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna  – Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej (powrót przez R. Traugutta) – Śląska – Słowiańska
  • S-3 – trasa przejazdu: (S. Wokulskiego – Metalowców) – M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka – Zielona  – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2 i S-3 będzie udostępniony na przystankach oraz na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.

Linie 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 6:00 – 9:00 i po godz. 16:0 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w  niedziele i święta. Kursy w kierunku ul. Kopernika na linii nr 6 pomijać będą przystanek przy pl. Drzymały, obsługując tym samym przystanek przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Dla pozostałych linii miejskich oraz podmiejskich rozkład jazdy obowiązywał będzie bez zmian.

W okresie od 29 października do 1 listopada dodatkowo funkcjonować będą przystanki:

  • przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z ul. Słowiańskiej)
  • przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZnów pchali kulą, skakali w dal i biegali… [FOTO]
Następny artykułSprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych