Strona główna Wydarzenia Świdnica „Siła malowana światłem”. Wkrótce wernisaż i premiera charytatywnego kalendarza na rzecz profilaktyki...

„Siła malowana światłem”. Wkrótce wernisaż i premiera charytatywnego kalendarza na rzecz profilaktyki nowotworu piersi

0

Waleczne amazonki skupione wokół Fundacji eRAKobiet znów zapozowały, by pokazać siłę kobiecości i zmotywować do walki z rakiem piersi. Fotografie znajdą się w najnowszym kalendarzu charytatywnym na 2024 rok. Jego premierę wraz z wernisażem „Siła malowana światłem” zaplanowano w piątek, 13 października o godz. 17.00 w Centrum Wspierania Inicjatyw na świdnickim Rynku. Artystyczny projekt ma zachęcać do profilaktyki nowotworu piersi także młode kobiety.

Ubiegłoroczna prezentacja kalendarza Fundacji eRAKobiet wraz z wystawą fotografii

Członkowie świdnickiej Fundacji eRAKobiet zapraszają do udziału w wernisażu „Siła malowana światłem”, prezentującym obrazy powstałe na podstawie fotografii do najnowszego charytatywnego kalendarza. – Są to młode kobiety z naszego regionu, które doświadczyły choroby, a niektóre z nich wciąż są w trakcie leczenia – wyjaśniają edukatorki. W trzeciej edycji kalendarza uczestniczyło 13 mieszkanek ze Świdnicy i okolicznych miast, w tym także ze Świebodzic, Wałbrzycha, Mieroszowa, Głuszycy, Dzierżoniowa i Wrocławia. Swoim udziałem w tym artystycznym przedsięwzięciu pragną nie tylko przekonywać do profilaktyki raka piersi oraz samobadania, ale też dodawać siły i motywacji do walki o zdrowie i życie. Zdjęcia wykonane zostały podobnie jak w przednich latach przez duet fotografów z Mocno Fotografia.

eRAKobiet od początku swojego istnienia zwraca uwagę na problem rosnącej liczby zachorowań w coraz młodszej grupie kobiet. – Ważne jest, by uświadamiać już dziewczęta jak istotna jest profilaktyka, gdyż wcześnie wykryte zmiany nowotworowe w piersi są możliwe do wyleczenia. Dlatego też prowadzimy lekcje w szkołach pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowe piersi”. Spotykamy się również z pracownicami różnych firm, dla których organizujemy warsztaty samobadania i staramy się szerzyć modę na profilaktykę nowotworów piersi – dodają.

Fundacja zaprasza na wernisaż wystawy i celebrację premierowego kalendarza charytatywnego już w najbliższy piątek, 13 października o godz. 17.00 do Centrum Wspierania Inicjatyw na świdnickim Rynku.

Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia tego wyjątkowego kalendarza. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na promowanie profilaktyki nowotworowej wśród młodzieży z naszego regionu.

/Tekst: AN/
/Informacje – organizatorów/

Poprzedni artykułStrzegom. Pobiegli na cześć młodych obrońców Lwowa [FOTO]
Następny artykułTrzy lokale wyborcze przeniesione pod nowe adresy. Jedna ze zmian nie wszystkich ucieszyła