Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarskie emocje z udziałem najmłodszych na stadionie OSiR-u

Piłkarskie emocje z udziałem najmłodszych na stadionie OSiR-u [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Dwadzieścia zespołów z kategorii wiekowych orlików (2014) i żaków (2015) przystąpiło do rywalizacji podczas turniejów piłkarskich organizowanych w niedzielę, 1 października na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Akademię Piłkarską 13 Świdnica. W każdej z kategorii o wygraną powalczyło dziesięć drużyn.

Rozpoczęło się od walki młodszych zawodników z rocznika 2015. Ekipy przydzielono do dwóch grup po pięć zespołów, gdzie zmagania toczyły się systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczów grupowych odbyły się pojedynki o konkretne miejsca na zakończenie turnieju. Finalnie najlepsi okazali się młodzi piłkarze Nysy Kłaczyna, wyprzedzając dwie drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, które stanęły na drugim i trzecim stopniu podium. Oprócz nich na murawie zaprezentowali się również przedstawiciele Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica, Eleven Dzierżoniów, MKS-u Szczawno Zdrój, Akademii Piłkarskiej Brzeg Dolny, MKS-u Polonia Świdnica i Silesii Żarów (2 zespoły).

W starszej kategorii wiekowej system gry był identyczny. Po zakończeniu rozgrywek fazy grupowej przystąpiono do spotkań o konkretne pozycje na zakończenie turnieju. W wielkim finale IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica pokonał MKS Polonię Świdnica 2:0, a w spotkaniu o trzecie miejsce Akademia Piłkarska II Brzeg Dolny zwyciężyła ekipę Eleven Dzierżoniów. Znakomicie walczyły też pozostałe drużyny – Akademia Piłkarska 13 Świdnica (2 zespoły), Akademia Piłkarska I Brzeg Dolny, IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica, Football Academy Wałbrzych i AKS Strzegom.

Na zakończenie turnieju na wszystkie drużyny czekały puchary i pamiątkowe medale.

Organizatorem wydarzenia była Akademia Piłkarska 13 Świdnica, Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, zmagania odbyły się dzięki programowi Mikro Granty 2023.

/MDvR, FOTO: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica/

Poprzedni artykułMiasto jednak coś zrobi dla mieszkańców z Polnej Drogi?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]