Strona główna 0_Slider Licealiści z Banacha jeszcze przez tydzień będą się uczyć zdalnie

Licealiści z Banacha jeszcze przez tydzień będą się uczyć zdalnie

0

Nie udało się do końca września wykonać najbrudniejszych prac remontowych przy budynku II LO im. Stefana Banacha przy ul. Równej w Świdnicy. Ze względu na utrudnienia i wcześniejsze zalania szkoły uczniowie nadal będą uczyć się zdalnie.

Powiat świdnicki od kilku lat przeprowadza gruntowne remonty i termomodernizacje placówek oświatowych. Dotychczas wszystkie prace przebiegały bez komplikacji. Sytuacja skomplikowała się podczas II etapu termomodernizacji budynku II LO przy ul. Równej. Okazały obiekt wymagał gruntownego remontu. Został wymieniony dach, a w ubiegłym roku 75% stolarki okiennej i drzwiowej, został docieplony strop na najwyższej kondygnacji, zamontowano pompę ciepła. W tym roku prowadzone są prace przy dociepleniu elewacji budynku głównego. Termomodernizacja będzie kosztowała blisko 4 miliony złotych, przy czym 3,2 mln pochodzi z budżetu państwa, a pozostała kwota z budżetu powiatu. Inwestorem jest starostwo powiatowe.

Podczas remontu doszło do zalania ścian jednej klatki schodowej oraz 4 sal lekcyjnych. Zafoliowane okna uniemożliwiały wietrzenie i osuszanie, a w związku z wysokimi temperaturami na zewnątrz w pozostałych klasach było duszno. Początkowo lekcje skracano, a przed tygodniem zapadła decyzja o przejściu na dobrze znane uczniom z czasu pandemii zdalne nauczanie. Miało potrwać tydzień, ale tak się nie stało.

– Nauczanie zdalne jest przedłużone do 6 X. Na ten tydzień jest zaplanowane malowanie przedniej części szkoły, tynkowanie i malowanie bocznej elewacji oraz zerwanie folii i rozebranie rusztowań z przedniej części szkoły, a także zabezpieczenie ścian w zalanych salach – informuje dyrektor Jacek Iwancz.

/asz/

Poprzedni artykułStartują jesienne spacery z kijkami
Następny artykułKobiety na wybory. „Zamieńmy parasolki na długopisy” [FOTO]