Strona główna Polityka Kobiety na wybory. „Zamieńmy parasolki na długopisy”

Kobiety na wybory. „Zamieńmy parasolki na długopisy” [FOTO]

0

Kolejną akcję w ramach trwającej kampanii wyborczej do parlamentu prowadzi komitet wyborczy Koalicji Obywatelskiej. Dzisiaj na świdnickim Rynku kandydatki do Sejmu z Okręgu nr 2, wspierane przez działaczy PO, zachęcały kobiety do udziału w głosowaniu 15 października.

– Od wielu tygodni my, parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej jeździmy z akcją „Kobiety na wybory”. Chcemy tym sposobem zachęcić wszystkie kobiety, wszystkie dziewczyny, wszystkie panie, żeby nie zapomniały 15 października pójść na wybory. Tak jak licznie wczoraj przybyłyśmy do Warszawy, by walczyć o swoje prawa, tak musimy zawalczyć o swoje prawa przy urnach wyborczych 15 października – mówiła Monika Wielichowska, liderka listy KW Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 2. Towarzyszyły jej kandydatki KO do Sejmu Teresa Świło i Katarzyna Mrzygłocka oraz kandydatka do Senatu (Okręg nr 4) Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. – Nas kobiet, Polek, jest więcej niż mężczyzn, więc to my zadecydujemy, jak potoczą się wybory.

– Kobiety niosąc świat na głowach muszą być bezpieczne o to, co nie do końca od nich zależy. Dlatego wśród konkretów, które mamy, jest legalna aborcja do 12 tygodnia, ale również to wszystko, co jest wokół ciąży i porodu, a więc dostępność do badań prenatalnych oraz do znieczulenia okołoporodowego, ale także to, co przed i co daje poczucie bezpieczeństwa, czyli dostępna antykoncepcja – mówiła ubiegająca się o reelekcję senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. – Przypominam nasze czarne marsze i otwarte parasolki, i nasz bunt. Nikt, a szczególnie panowie w garniturach, nie będą nam mówili, jak mamy żyć. Przypomnijmy tę energię i te emocje, i 15 października zamieńmy parasolki na długopisy. Wybierzmy nową, inną, lepszą Polskę.

Kandydatki przypomniały o idei „babciowego”, czyli wsparcia w wysokości 1500 złotych dla kobiety wracającej po urlopie macierzyńskim na rynek pracy, które KO chce uruchomić po wygranych wyborach. Zapewniały również, że będą realizować włożony do sejmowej zamrażarki obywatelski projekt finansowania z budżetu państwa programu leczenia niepłodności metodą in vitro.

Przewodniczący PO w powiecie świdnickim Piotr Fedorowicz przy okazji podziękował wszystkim mieszkańcom powiatu, którzy w niedzielę uczestniczyli w Marszu Miliona Serce w Warszawie.

/red./
fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułLicealiści z Banacha jeszcze przez tydzień będą się uczyć zdalnie
Następny artykułMistrzynie, nie mistrzowie! [FOTO/WYNIKI]