Strona główna Sport Inne Mistrzynie, nie mistrzowie!

Mistrzynie, nie mistrzowie! [FOTO/WYNIKI]

0

Zakończyły się Mistrzostwa I LO w szachach. Tegoroczną królową królewskiej gry została Roksana Zapolska (1C), a wicekrólową Anna Maria Michalska (2C). Trzecie miejsce zajął Piotr Tomczak (1P).

W związku z tym, że czołowe miejsca w kategorii OPEN zdobyły dziewczęta, to specjalne wyróżnienie, dla najlepszej kobiety turnieju, przypadło w udziale kolejnej najlepszej w kategorii – Marii Tekieli (3P). W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników, bo przy stanowiskach zasiadło aż 52 szachistów. Zawody prowadzone były systemem szwajcarskim (7 rund z czasem 10 minut dla zawodnika), a nad całością czuwał niezawodny Marcin Korzekwa – nauczyciel szachów i sędzia oraz absolwent i dawny nauczyciel w Kasprowiczu.

Dziękujemy bardzo Marcinowi, a zwycięzcom, wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy osiągnięć i wytrwałości, bo to był duży, kilkugodzinny umysłowy wysiłek! – komentują organizatorzy zawodów z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.