Strona główna Sport Inne Koncert Kosmali w Gorzowie Wielkopolskim!

Koncert Kosmali w Gorzowie Wielkopolskim!

0

Bardzo dobrze spisali się koszykarze Domino Polonii Świdnica podczas zaległego meczu 2. kolejki rozgrywek III ligi. Biało-zieloni wygrali na wyjeździe z ekipą Młodzieżowego Klubu Koszykówki Basket Gorzów Wielkopolski, wracając do domu z pełną pulą punktów.

Spotkanie było niesłychanie wyrównane i do ostatnich chwil ważyły się losy rywalizacji. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy każdą z kwart wygrali różnicą trzech punktów, schodząc do szatni z prowadzeniem 45:39. Podopieczni trenera Piotra Liska po przerwie zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. Świdniczanie zdecydowanie wygrali trzecią ćwiartkę 22:12, prowadząc przed finałową odsłoną różnicą czterech „oczek”. Ostatnie 10 minut było nerwowe, żądna z drużyn nie zamierzała dawać za wygraną i chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Finalnie czwartą kwartę różnicą jednego punktu zwyciężyli gości, triumfując w całym spotkaniu 87:82.

Choć wygrała drużyna, to pojedynek miał jednego, głównego aktora tego widowiska. Był nim zawodnik świdnickiego teamu – Tomasz Kosmala, który zapisał na swoim koncie fantastyczny wynik w postaci 45 zdobytych punktów! Rywale po swojej stronie mieli również świetnie dysponowanego strzelca – Bartosza Poźniaka, który zaliczył 27 „oczek”. Nasi koszykarze z dorobkiem dwóch wygranych i dwóch porażek plasują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli w stawce dziewięciu zespołów. W najbliższej serii spotkań zmierzymy się na własnym parkiecie z wiceliderem rozgrywek III ligi – MKS-em Sokół Basket Żary (bilans 3-0). Mecz odbędzie się w niedzielę, 29 październik – start o godz. 15.00 w hali na Zawiszowie.

Basket Gorzów Wielkopolski – Domino Polonia Świdnica 82:87 (22:19, 23:20, 12:22, 25:26)

Polonia: Kosmala (45), Poradzisz (14), Soboń (10), Słobodzian (7), Sieńko (7), Cisek (2), Młynarski (2), Olszak, Stokłosa.

Poprzedni artykułZabytkowa willa odzyskuje dawny blask. Okolicznych mieszkańców zaniepokoiła wycinka drzew, właściciele tłumaczą [FOTO]
Następny artykułJak realizować marketing usług psychologicznych i psychoterapeutycznych?