Strona główna 0_Slider Jak dojechać na cmentarze? Od dzisiaj zmiany w organizacji ruchu

Jak dojechać na cmentarze? Od dzisiaj zmiany w organizacji ruchu

0

Od wtorku na ulicach wokół świdnickich cmentarzy obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Zmiany wprowadzono również w Jaworzynie Śląskiej, Świebodzicach oraz Żarowie. 1 listopada po Świdnicy kursować będą specjalne linie autobusowe. Tego dnia przejazdy miejską komunikacją będą bezpłatne.

Świdnica

Od wtorku, 31 października do czwartku, 2 listopada obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy. Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców kierowany jest apel o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Cmentarz parafialny przy ul. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową.

Cmentarz komunalny przy ul. Słowiańskiej

Parkować będzie można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do ul. Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,

Cmentarz komunalny przy ul. Łukasińskiego

Parkować będzie można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Komunikacja miejska

W środę, 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Tego dnia od godziny 9.00 do 16.00 uruchomione zostaną linie specjalne:

  • S-1 – trasa przejazdu: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – pl. św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska
  • S-2 – trasa przejazdu: W. Sikorskiego – L. Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – T. Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna  – Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej (powrót przez R. Traugutta) – Śląska – Słowiańska
  • S-3 – trasa przejazdu: (S. Wokulskiego – Metalowców) – M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka – Zielona  – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2 i S-3 będzie udostępniony na przystankach oraz na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.

Linie 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 6:00 – 9:00 i po godz. 16:0 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w  niedziele i święta. Kursy w kierunku ul. Kopernika na linii nr 6 pomijać będą przystanek przy pl. Drzymały, obsługując tym samym przystanek przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Dla pozostałych linii miejskich oraz podmiejskich rozkład jazdy obowiązywał będzie bez zmian.

W okresie od 29 października do 1 listopada dodatkowo funkcjonować będą przystanki:

  • przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z ul. Słowiańskiej)
  • przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

Jaworzyna Śląska

W dniach od 31 października do 2 listopada w rejonie cmentarza komunalnego w Jaworzynie Śląskiej będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Od skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Kasztanową ruch będzie jednokierunkowy w kierunku cmentarza obiema drogami (asfaltową i gruntową). Wyjazd z cmentarza będzie się odbywał drogą gruntową wokół cmentarza, w kierunku ul. Ceglanej.

Dodatkowo, w celu zapewnienia sprawnego przejazdu ulicą Ceglaną w dniach 1-2 listopada w godz. od 8.00 do 18.00 zostanie wprowadzony zakaz wjazdu na drogę gruntową od torów na ulicy Ceglanej.

Strzegom

1 listopada osoby odwiedzające strzegomskie cmentarze komunalne będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusem. – W uroczystość Wszystkich Świętych nasi mieszkańcy będą mogli dojechać za darmo na strzegomskie cmentarze komunalne zlokalizowane na ul. Świdnickiej, ul. Olszowej i ul. Wałbrzyskiej. Godziny rozpoczęcia mszy św. na poszczególnych cmentarzach: ul. Olszowa – godz. 12.00, ul. Świdnicka – godz. 13.00, ul. Wałbrzyska – godz. 15.00 – informują strzegomscy urzędnicy.

Z rozkładem jazdy można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu oraz na plakatach:

Świebodzice

W okresie dnia Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Browarowej. – Ulica Browarowa od dnia 31 października 2023 roku od godz. 14.00 do dnia 2 listopada 2023 roku do godz. 18.00 będzie drogą jednokierunkową od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Zatrzymanie pojazdu będzie możliwe po prawej stronie patrząc od strony ul. Marii Skłodowskiej-Curie w kierunku ul. Mickiewicza. Prosimy o dużą wyrozumiałość kierujących pojazdami i stosowanie się do sygnałów i poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem w tych dniach – przekazano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

1 listopada w obrębie cmentarza na ul. Wałbrzyskiej będą dostępne bezpłatne następujące parkingi: przy markecie „Mrówka”, przy markecie „Biedronka”, przy byłem markecie „Tesco”. Tego samego dnia uruchomiony będzie dodatkowy kurs autobusu dowożący osoby na cmentarze.

Informujemy pasażerów komunikacji miejskiej, że w dniu 1 listopada 2023 r. od godziny 7:00 do godziny 20:00 autobusy będą kursowały według rozkładu obowiązującego w dni powszednie. Dodatkowo każdy kurs będzie jeździł do Cmentarza przy ul. Kamiennogórskiej. W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu, autobusy mogą kursować z opóźnieniem, za które przepraszamy – przekazano w komunikacie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Świebodzicach. Z aktualnym rozkładem jazdy komunikacji miejskiej można zapoznać się na stronie ZGK Świebodzice.

Żarów

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od wtorku, 31 października do czwartku, 2 listopada. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do obowiązującym w tym okresie zmian.
Tradycyjnie jak każdego roku, tuż przed 1 listopada, zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym w Żarowie, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd drogą za cmentarzem. Prosimy o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywać od wtorku, 31 października do czwartku, 2 listopada 2023 roku – informował przed tygodniem Wojciech Lesiak, kierownik referatu inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

/opr. mn/

Poprzedni artykułSzamba tradycyjne vs ekologiczne: porównanie i analiza
Następny artykułSzukanie pracy a nowe technologie – poznaj trendy rekruterów