Strona główna 0_Slider Handlarze i miłośnicy rzeczy niezwykłych ponownie opanowali centrum Świdnicy

Handlarze i miłośnicy rzeczy niezwykłych ponownie opanowali centrum Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

Od tabliczek ze starymi nazwami ulic, archiwalnych gazet, przez mapy, zdjęcia, zabawki, naparstki po okazałe rzeźby – na świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości można znaleźć wszystko, co ucieszy kolekcjonerów i osoby poszukujące niebanalnych dodatków do wnętrz.

Świdnicka Giełda Staroci Numizmatów i Osobliwości od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Podczas świdnickiej giełdy stałe spotkania mają kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Chętnych do polowania na najróżniejsze skarby na świdnickim Rynku oraz przyległych uliczkach nie zabrakło również w pierwszą niedzielę października. Dla tych, którzy nie zdążyli odwiedzić świdnickiej giełdy przygotowaliśmy krótki, wirtualny spacer.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł168 uczestników na starcie IX Jaroszowskiego Marszobiegu Przełajowego [FOTO]
Następny artykułGmina Świdnica. Nowy plac zabaw w Gogołowie [FOTO]