Strona główna 0_Slider Zapunktować z Piastem

Zapunktować z Piastem [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozgrywają już piąty mecz o ligowe punkty w sezonie 2023/2024. Rywalem biało-zielonych jest dziś plasujący się w ścisłej czołówce Piast Żmigród. Start meczu rozgrywanego na terenie rywali o 16.00, zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.

Słabe początki rozgrywek i przykre niespodzianki, to w ostatnich sezonach niestety „chleb powszedni”. Na nasze nieszczęście takiej liczby prosto mówiąc głupio straconych punktów dawno nie było. Liczymy, że to co najgorsze już za nami, poprawiona zostanie skuteczność pod bramką rywali, a przede wszystkim unikniemy takiej liczby błędów w szeregach obronnych.

Skład świdniczan: Widła, Orzechowski, Sowa, Łaski, Frankowski, Filipczak, Ratajczak, Niedźwiedzki, Wojciechowski, Jagielski, Chajewski. Na ławce: Kot, Kozachenko, Paszkowski, Orzech, Przewoźny, Migas, Michta.

Do rozpoczęcia starcia około 10 minut.

Zawodnicy już na murawie.

Zawody poprowadzi trójka arbitrów z KS Legnica.

1′ – rozpoczynamy spotkanie.

2′ – strzał z rzutu wolnego – broni Widła, próba dobitki, lecz pozycja spalona zawodnika gospodarzy.

5′ – przewaga miejscowych – uderzenie, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

7′ – rzut wolny dla przeciwników – uderzenie w mur.

8′ – ruszamy z kontrą – Niedźwiedzki niestety niedokładnie zagrywa do Jagielskiego i Chajewskiego.

8′ – szybka akcja i krótka przerwa w grze – sędzia asystent zgubił w trakcie kontry chorągiewkę…

10′ – składna akcja świdniczan, niestety na 20. metrze do akcji wkroczyli defensorzy gospodarzy.

13′ – strzelają z dystansu przeciwnicy – próba bardzo niedokładna.

15′ – ostry faul Kotyli – żółta kartka dla gracza Piasta.

18′ – cały czas optyczna przewaga miejscowych, ale to nie jest już taki szturm, jak w pierwszych minutach pojedynku.

20′ – kolejny rzut rożny dla Piasta – bez efektu i bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Piotrka Widłę.

23′ – zakręcił obrońcą Wojciechowski, dośrodkował w pole karne, lecz brakło adresatów.

25′ – krótka przerwa w grze – ucierpiał Filipczak, ale za moment powinien już wrócić na plac gry.

26′ – Kuba wraca na boisku, przed momentem bardzo niedokładne dośrodkowanie w pole karne zawodnika gospodarzy.

28′ – brutalne wejście Maksymenki – żółta kartka dla zawodnika Piasta.

30′ – dwa dośrodkowania w pole karne rywali – czyszczą te sytuacje obrońcy żmigrodzian.

31′ – Jagielski – żółta kartka.

35′ – uderzenie na naszą bramkę, dobrze blokujemy tą próbę.

38′ – kolejna wrzutka w naszą szesnastkę, ale i tym razem nie jest to dokładna próba.

40′ – znakomity i soczysty strzał rywali z dystansu – ratuje nas słupek!

41′ – Widła – żółta karta za zbyt długie wznawianie gry.

43′ – rzut rożny dla Piasta – kończy się to wszystko strzałem głową, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

45′ – Sowa decyduje się na strzał z ponad połowy boiska widząc mocno wysuniętego bramkarza – niedokładnie i zbyt lekko.

koniec pierwszej połowy – remis 0:0. Przewaga Piasta, ale tylko optyczna, bo brakowało celnych strzałów na bramkę Widły.

46′ – rozpoczynamy za moment drugą połowę – Migas zastępuje Jagielskiego.

46′ – mocne otwarcie naszego zespołu – Migas z dystansu niecelnie.

49′ – na murawę wyszedł „inny” świdnicki zespół, wychodzimy wyżej, utrudniamy rozgrywanie gry.

50′ – Migas – żółta kartka.

51′ – Niedźwiedzki dośrodkowuje w pole karne – niedokładnie do Chajewskiego. Szkoda, bo to była niezła kontra.

54′ – głupio łapiemy kolejną kartkę – Filipczak uderza po gwizdku i dostaje „żółtko”.

55′ – dorzucamy piłkę z rogu – akcję wyjaśniają obrońcy i Piast rusza z kontrą powstrzymaną przez Widłę.

59′ – bardzo dobry strzał Wojciechowskiego – bramkarz wypluwa piłkę, ale Chajewski nie zdążył zamknąć tej akcji!

60′ – bardzo aktywny w ostatnich minutach Wojciechowski – obrońcy albo przegrywają z nim starcia, albo nieprzepisowo interweniują.

61′ – Chajewski z dystansu niedokładnie. Po przerwie świdniczanie grają zdecydowanie odważniej.

63′ – najpierw szybka akcja świdniczan zakończona złym zagraniem Migasa, a następnie kontra rywali zakończona strzałem i obroną Widły.

66′ – niestety mijamy się w defensywie z piłką – Shvets trafia na 1:0 dla Piasta!!!

70′ – potrójna zmiana – boisko opuszczają Ratajczak, Filipczak i Orzechowski, w ich miejsce Orzech, Gliwa oraz Przewoźny.

71′ – Migas uderza, piłka po rykoszecie wpada do sieci – jest 1:1 – walczymy!!!

74′ – ruszamy z kolejną dobrą akcją – niewiele brakło, by Niedźwiedzki poradził sobie z rywalem w polu karnym.

76′ – Frankowski – żółta kartka.

80′ – Niedźwiedzki znów znajduje się w polu karnym – uderza po długim słupku, lecz niestety dla nas niecelnie.

81′ – kolejna kontra – Migas strzela niedokładnie – obie ekipy walczą o pełną pulę!

83′ – Niedźwiedzki z boiska schodzi, w jego miejsce Michta.

86′ – rzut wolny dla przeciwników – „Panu Bogu w okno”…!

88′ – odważna akcja Michty – rywale wybijają piłkę poza boisko.

90′ – wkraczamy w końcówkę podstawowego czasu gry – Piast w ostatnich sekundach konkretniejszy, przed momentem uderzenie w naszą boczną siatkę.

90′ – sędzia dolicza co najmniej 5 minut.

90+1′ – Orzech – taktyczny faul i żółta kartka.

90+3′ – groźna akcja Piasta – Frankowski wybija w ostatniej chwili futbolówkę na rzut rożny.

90+5′ – Kozachenko zmienia Frankowskiego.

90+5′ – teraz to my uderzamy w boczną siatkę!

koniec meczu – cenny remis po wyniku 1:1!!!

Poprzedni artykułPrzed podróżą pociągiem sprawdź rozkład jazdy. Od niedzieli zmiany
Następny artykułWojewódzkie dożynki w atmosferze święta, ale bez słowa o sytuacji rolników [FOTO/VIDEO]