Strona główna 0_Slider Wyrzucił stertę śmieci na łące. Wpadł, bo zostawił dokumenty ze swoimi danymi

Wyrzucił stertę śmieci na łące. Wpadł, bo zostawił dokumenty ze swoimi danymi

0

Był mocno zaskoczony wizytą policjantów, ale po zobaczeniu dowodów nie negował swojej winy. 69-latek został ukarany mandatem za zaśmiecenie łąki położonej na terenie gminy Świdnica. Został też zobligowany do uprzątnięcia porzuconej sterty odpadów.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie – asp. szt. Adam Kłyszejko oraz mł. asp Rafał Jarosz – zostali poinformowani, że na terenie gminy Świdnica między miejscowościami Bystrzyca Dolna a Modliszów ktoś wyrzucił na łące śmieci. Znalazły się tam między innymi elementy karoserii oraz wiele innych odpadów. Mundurowi w trosce o dobro środowiska od razu zajęli się sprawą, efektem czego było ustalenie mężczyzny związanego z porzuceniem tych śmieci – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Dzielnicowi złożyli wizytę 69-letniemu mieszkańcowi gminy Świdnica. – Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem policjantów, ale po zapoznaniu się z dokumentami, które dzielnicowi ujawnili w porzuconych śmieciach, 69-latek nie negował swojej winy. Za popełnione wykroczenie mężczyznę ukarano mandatem karnym, a ponadto uprzątnął teren, który wcześniej zaśmiecił – informuje Ząbek.

Zaśmiecanie terenów zielonych to cios dla środowiska naturalnego, poza tym to zwykle zuchwalstwo, które jest zabronione przepisami i grozi za nie kara. Niestety nadal znajdują się ludzie, którzy bezmyślnie zanieczyszczają środowisko nie zważając na konsekwencje. Apelujemy, aby każdy z nas widząc takie zjawisko reagował. Można to zrobić dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłaszając takie miejsce za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – przypominają świdniccy policjanci.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułByła bajka o dużych pieniądzach. 38-latek padł ofiarą oszustwa
Następny artykułDerby dla Żarowa i Bystrzycy Górnej