Strona główna Wydarzenia Świdnica Weekend seniora z kulturą. Zapraszają na bezpłatne zwiedzanie

Weekend seniora z kulturą. Zapraszają na bezpłatne zwiedzanie

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy po raz kolejny weźmie udział w akcji „Weekend seniora z kulturą”, w ramach której wszyscy seniorzy 60+ będą mogli bezpłatnie zwiedzać placówkę.

W zabytkowych wnętrzach świdnickiego ratusza można zobaczyć ciekawie zaaranżowane ekspozycje przedstawiające Dom Wagi, Urząd Miar, sklep kolonialny, karczmę, aptekę a nawet stację paliw. Z kolei na I piętrze na zwiedzających galeria obrazów świdnickich malarzy, rekonstrukcja dawnego salonu mieszczańskiego i późnogotycka Sala Rajców, w której eksponowana jest kolekcja obrazująca dzieje i specyfikę ziemi świdnickiej. Tylko w naszym Muzeum można także zobaczyć ekspozycję poświęconą dziejom świdnickiego piwowarstwa oraz unikalne relikty średniowiecznych kramów bogatych kramarzy z XIV wieku – opisują przedstawiciele świdnickiego muzeum.

Akcja „Weekend seniora z kulturą” w Muzeum Dawnego Kupiectwa potrwa od najbliższego piątku (29 września) do niedzieli (1 października). Godziny otwarcia: piątek – od 10.00 do 17.00, sobota i niedziela – od 11.00 do 17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.30).

/Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułEfektowne, domowe zwycięstwo [FOTO]
Następny artykułJak prowadzić biznes w internecie?