Strona główna 0_Slider Efektowne, domowe zwycięstwo

Efektowne, domowe zwycięstwo [FOTO]

0

Wygraną 28:21 (15:10) z akademikami z Zielonej Góry przywitali się w nowym sezonie ze swoimi kibicami szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica. Rozegrany nietypowo, bo we wtorkowy wieczór, 26 września mecz zakończył drugą serię spotkań I ligi.

Szare Wilki prowadziły od początku do końca spotkania. W drugiej połowie przewaga wzrosła nawet do jedenastu bramek (27:16 w 56. minucie). Mimo pewnego zwycięstwa w grze podopiecznych Krzysztofa Terebuna momentami sporo było niedokładności i prostych błędów. Wciąż jest nad czym pracować, ale niewątpliwym pozytywem, jest fakt, że mimo widocznych mankamentów i rezerw zawody z zawsze niewygodnym zespołem z Zielonej Góry zostały tak wyraźnie rozstrzygnięte na naszą korzyść.

Na listę strzelców wpisali się niemal wszyscy gracze z pola. Bez bramki został jedynie absolutny debiutant – 15-letni Kuba Marek z zespołu juniorów młodszych. Nastolatek dostał kilka pierwszych minut na przetarcie się w dorosłym handballu. W watasze Szarych Wilków królem polowania został niemal bezbłędny we wtorkowy wieczór Dawid Pęczar, który na solidny dorobek ośmiu bramek zapracował w pierwszej połowie spotkania. Prawoskrzydłowy został wybrany najlepszym zawodnikiem świdnickiej drużyny, u gości na wyróżnienie i upominki od Puchary Świdnica i Urzędu Miejskiego w Świdnicy zapracował bramkarz Aleksander Osajda.

Kolejny mecz ŚKPR znów zagra na własnym parkiecie i znów we wtorek (3 października). Do Świdnicy zawita beniaminek I ligi – Orlik Brzeg, Początek spotkania w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy o godzinie 19.30.

ŚKPR Świdnica – AZS Zielona Góra 28:21 (15:10)

Przebieg meczu: 5 min (3:0), 10 min (4:2), 15 min (7:5), 20 min (10:7), 25 min (12:9), 30 min (15:10), 35 min (15:13), 40 min (17:14), 45 min (21:14), 50 min (23:25), 55 min (27:17), 60 min 28:21

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Jabłoński – Pęczar 8, Zelek 5, Sz. Pedryc 3, Piróg 2, P. Pedryc 2, Etel 2, Siwiński 1, Galik 1, Danis 1, Szporko 1, Czynaszk 1, Pierzak 1, Marek

Kary: ŚKPR 10 min, AZS 6 min

Karne: ŚKPR 2/2, AZS 4/3