Strona główna 0_Slider Walczymy na wyjeździe z Łużycami

Walczymy na wyjeździe z Łużycami [RELACJA LIVE]

0

Po ubiegłotygodniowej porażce w lidze z Piastem Nowa Ruda (2:3), a także wtorkowym triumfie w ramach rozgrywek Pucharu Polski ze Skałkami Stolec (1:0), czas na kolejny bój o stawkę. O 12.00 piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozpoczną mecz o punkty w Węglińcu, mierząc się z Łużycami Lubań. Zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.

Niestety sporo kontuzji i kartek w naszych szeregach, trener Borowy nie może skorzystać dziś z Orzechowskiego, Orzecha, Paszkowskiego, Frankowskiego i Chajewskiego, który nie jest w pełni sił.

Wyjściowa jedenastka: Kot, Migas, Łaski, Ratajczak, Kozachenko, Witsanko, Sowa, Filipczak, Niedźwiedzki, Wojciechowski, Jagielski.

1′ – rozpoczynamy pojedynek, prowadzi zawody sędzia Szymczak z KS Wrocław.

3′ – rzut wolny – dośrodkowuje Kozachenko, próbujemy uderzać, ale obok bramki.

6′ – piłkę w pole karne wrzucają rywale – pewnie wyłapuje ją Kot.

9′ – Kurianowicz – żółta kartka za próbę symulowania jedenastki.

11′ – Kozachenko – także żółta kartka.

13′ – bliski sięgnięcia piłki Witsanko w polu karnym przeciwników.

17′ – groźnie w naszym polu karnym – czyścimy tą sytuację.

20′ – rzut wolny dla Łużyc – piłka przelatuje obok słupka.

23′ – do piłki na 20. metrze dochodzi Niedźwiedzki – uderza, ale niedokładnie.

27′ – ruszamy z kontrą – znów strzału z dystansu próbuje Niedźwiedzki – też niedokładnie.

30′ – uderzenie Kozachenko z rzutu wolnego – piłka obija mur.

33′ – rzut rożny dla Łużyc – dobre piąstkowanie Kota.

36′ – Kurianowicz próbuje uderzenia przewrotką – nieczysto trafia w piłkę i ta pada łupem Kota.

39′ – wymuszona zmiana – Migasa zastępuje Przewoźny.

42′ – Filipczak upada w polu karnym – zdaniem arbitra nie ma mowy o karnym.

45′ – koniec pierwszej połowy – na razie bez goli.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składzie.

48′ – znacznie lepiej funkcjonuje dziś świdnicka defensywa – jesteśmy pewnie i skoncentrowani i oby tak do końca.

50′ – świetna akcja Niedźwiedzkiego – uderzenie zablokowane.

51′ – Wojciechowski dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego – w ostatniej chwili interweniują defensorzy Łużyc.

53′ – faulowany bardzo aktywny Niedźwiedzki – żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

55′ – Kozachenko chytrym uderzeniem po ziemi z rzutu wolnego trafia przy krótkim słupku – potężny błąd doświadczonego Gąsiorowskiego – prowadzimy 1:0!!!

57′ – dośrodkowują w nasze pole karne rywale, piłkę wybija Kot.

61′ – Sowa uderza z rzutu wolnego – niedokładnie.

64′ – cały czas jesteśmy w natarciu i niestety mamy trochę pecha. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiamy piłką w słupek, dwie dobitki i dwie znakomite interwencje Gąsiorowskiego!

68′ – gospodarze meczu cały czas bez większego zagrożenia, mają problemy ze sforsowaniem dobrze zorganizowanej świdnickiej defensywy.

73′ – kolejna nasza wrzutka w pole karne – łapie ją Gąsiorowski.

75′ – Sowa wydaje się fauluje rywala w polu karnym – sędzia jednak nie wskazuje na 11. metr. AKTUALIZACJA: po analizach to była znakomita interwencja Wojtka i dobra decyzja arbitra!!!

78′ – schodzi Wojciechowski, wchodzi Chajewski.

81′ – rzut wolny dla rywali – broni pewnie Kot.

84′ – Chajewski daje świetną piłkę do wbiegającego Niedźwiedzkiego – ten w sytuacji jeden na jednego strzela obok bramki.

86′ – próbują atakować lubanianie – na niewiele to się zdaje.

88′ – schodzi Niedźwiedzki, w jego miejsce Michta.

90′ – sędzia dolicza minimum 4 minuty.

90′ – siadają na nas Łużyce – jesteśmy dość mocno zepchnięci do defensywy.

90+4′ – Kot broni groźne uderzenie Kurianowicza.

koniec meczu – wygrywamy 1:0!!!

Poprzedni artykułBajka o dużych pieniądzach zakończyła się bez happy-endu i z zaciągniętym kredytem
Następny artykułPowiat świdnicki nawiązał współpracę z gminą pod Berlinem. Skorzystać mają uczniowie, organizacje pozarządowe oraz kluby sportowe