Strona główna 112 Strażacy uczcili pamięć tragicznie zmarłych kolegów. Syreny zawyły w całym kraju

Strażacy uczcili pamięć tragicznie zmarłych kolegów. Syreny zawyły w całym kraju

0

Strażacy w całym kraju odpowiedzieli na apel komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i w piątek wieczorem oddali hołd kolegom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie (woj. pomorskie), którzy zginęli w wypadku jadąc alarmowo do innego zdarzenia drogowego.

W piątek o godzinie 3.40 na drodze krajowej nr 20 w Żukowie (powiat kartuski w woj. pomorskim) doszło do tragicznego wypadku. Jadący do śmiertelnego wypadku drogowego w pobliskim Małkowie wóz strażacki OSP Żukowo zahaczył o naczepę tira. Samochód przewrócił się. Śmierć poniosło dwoje ochotników: 21-letnia Karolina Dargacz i 24-letni Łukasz Dargacz, a troje innych druhów trafiło do szpitala.

W imieniu własnym i całej społeczności strażackiej wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych i poszkodowanych strażaków złożył komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. Kondolencje złożyli również samorządowcy z gminy Świdnica. – Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci 21-letniej druhny Karoliny Dargacz oraz 24-letniego druha Łukasza Dargacz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie – mieście partnerskim gminy Świdnica. Składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłym druhom. Życzymy także szybkiego powrotu do zdrowia poszkodowanym strażakom OSP Żukowo – przekazano w komunikacie Urzędu Gminy Świdnica.

Komendant główny PSP zaapelował, aby w piątek o godzinie 18.00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej minutą ciszy oddać hołd strażakom, którzy zginęli podczas służby. Na apel ten odpowiedzieli również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu świdnickiego.

/mn/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułCzas na derby rywali zza miedzy! [BĘDZIE LIVE]