Strona główna 0_Slider Strażacy pokazali, co potrafią! Powiatowe zawody i festyn służb mundurowych

Strażacy pokazali, co potrafią! Powiatowe zawody i festyn służb mundurowych [FOTO]

0

18 drużyn rywalizowało dzisiaj na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy podczas Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zmierzyły się najlepsze zespoły, wyłonione podczas zawodów gminnych. Zawodom towarzyszył mecz piłkarski i festyn służb mundurowych.

Znakomitą kondycją i umiejętnościami pożarniczymi musieli wykazać się strażacy, przed którymi stanęły trudne zadania. Na uczestników czekały sztafeta pożarnicza  7×50 z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Zmagania seniorów poprzedziły zawody dla dzieci, dla których przygotowano tor przeszkód.

W zawodach uczestniczyło 18 drużyn w tym 3 kobiece i 8 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Komisji sędziowskiej przewodniczył bryg. Dariusz Budkiewicz, komendant powiatowy PSP w Świdnicy, sędzią głównym był st.kpt. Krzysztof Sapko.

W ćwiczeniach bojowych zwyciężyła drużyna OSP Jaworzyna Śląska, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Zebrzydów, a trzecie OSP Strzegom. W sztafecie najlepsi byli druhowie z OSP Witoszów Dolny, drugie miejsce przypadło OSP Jaworzyna Śląska, a miejsce trzecie – OSP Mrowiny. Różnice punktowe były niewielkie!

W kategorii generalnej I miejsce MDP 10-16 (dziewczęta) zajęły druhny z OSP Tomkowice. 1 miejsce wśród MDP 10-16 (mieszane) zajęła drużyna OSP Bolesławice, 2 miejsce wywalczyła OSP Wierzbna, a trzecie OSP Pasieczna.

Wśród drużyn kobiecych tryumfowały panie z Piotrowic, drugie były zawodniczki z Pożarzyska, a trzecie z Zebrzydowa.Wśród mężczyzn na najwyższym podium stanęli druhowie z OSP Jaworzyna Śląska, druga była drużyna OSP Zebrzydów, a trzecia OSP Witoszów Dolny. Przed zwycięzcami zawodów powiatowych zmagania wojewódzkie.

Po rywalizacji strażaków rozpoczął się doroczny festyn służb mundurowych i ratownictwa medycznego, organizowany już po raz ósmy przez związki zawodowe.

Przygotowano atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanych zamków, mała gastronomię. Podczas festynu poszczególne służby wystawiły stoiska, na których prezentowały swoje wyposażenie. Zabawie towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz 7-letniego Dominika Jabłońskiego oraz 13-letniego Alana Oleksyka.