Strona główna Kultura Sport przed i po II wojnie światowej w Żarowie. Wyjątkowa wystawa

Sport przed i po II wojnie światowej w Żarowie. Wyjątkowa wystawa

0

Po czterech wystawach w „Żarowskiej Strefie Wystawienniczej”, Fundacja Inicjatywa B zaprasza na prezentację „Przed i powojennej działalności sportowej w Żarowie”, której wernisaż odbędzie się 16 września o godz. 19.00 przy ul. Armii Krajowej 22.

„Przed i powojenna działalność sportowa w Żarowie” składać się będzie z materiałów archiwalnych i eksponatów pochodzących ze zbiorów „Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej” oraz „Cyfrowego Archiwum Ziemi Żarowskiej”. Unikalne dokumenty, pocztówki i zdjęcia sprzed 1945 roku i z okresu powojennego dopełnią ciekawe opisy, wspomnienia oraz inne informacje stworzone przez Zbigniewa Malickiego, głównego kuratora wystawy.

– Działalność sportowa w Żarowie ma bogatą historię, która nie była jeszcze prezentowana przekrojowo w formie wystawy, stąd też budując roczny program „Żarowskiej Strefy Wystawienniczej” nie mogliśmy pominąć tematu, który interesuje wielu mieszkańców Żarowa – mówi Tomasz Nycz, prezes Fundacji Inicjatywa B.

Organizator zapowiada, że kolejna wystawa w „Żarowskiej Strefie Wystawienniczej” będzie charakteryzowała się świeżym designem, dużymi formatami oraz przystępnymi w odbiorze informacjami. Na ścianach przestrzeni wystawienniczej zobaczymy m.in. Żarowskie Towarzystwo Gimnastyczne, przed i powojenne kluby piłkarskie oraz mało znane „świadectwa” innych dyscyplin sportowych, które uprawiano w Żarowie.

Ekspozycja o żarowskim sporcie stworzona przez Fundację Inicjatywa B, będzie prezentowana od 16 września do 31 października; w czwartki i niedzielę w godzinach od 17.00 do 20.00 pod okiem grupy wolontarystycznej prowadzonej przez żarowską organizację pozarządową.

Działalność i organizację ŻSW dofinansował „Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”, w ramach „Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

/informacja i materiały organizatora/

Poprzedni artykułZnamy zwycięzców tegorocznego Memoriału [WYNIKI/FOTO]
Następny artykuł„Zaręczony pogrążony”. Wygraj bilety na komedię w doborowej obsadzie [KONKURS]