Strona główna Sport Inne Znamy zwycięzców tegorocznego Memoriału

Znamy zwycięzców tegorocznego Memoriału [WYNIKI/FOTO]

0

Przy optymalnej pogodzie z lekkim wiatrem w niedzielę, 3 września odbyła się już dziewiąta edycja turnieju tenisowego mikstów upamiętniająca postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu.

O godz. 9.00 na świdnickie korty weszły rozlosowane wcześniej pary mieszane, by wyłonić zwycięzcę tegorocznych zawodów. Turniej tradycyjnie rozgrywany był systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, a każda para rozegrała co najmniej cztery mecze. Niektóre miksty powalczyły nawet w siedmiu spotkaniach. Nową formułą rozgrywek, która spodobała się uczestnikom turnieju było w tym roku granie meczów na czas, 10 minut rozgrzewki i 40 minut rywalizacji.

O godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym tradycyjnie uczestniczyła pani Halina Kułakowska, żona Wiesia wraz z synem, synową i wnukami, która podziękowała uczestnikom turnieju za ciągłą pamięć o patronie zawodów. Przybyli też specjalnie byli uczniowie z kortów i przyjaciele, m.in. Jan Czałkiewicz, Wiesław Wojewoda, Władysław Andruszków, a także Jan Masłowski z żoną. Kilka słów wspomnień wygłosił Zygmunt Worsa, wicestarosta Powiatu Świdnickiego. Oficjalnego otwarcia dokonał z kolei Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – relacjonuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zwycięzcami mikstów została para Dominika Banach i Łukasz Zięta, którzy dość gładko w finale wygrali z drużyną Katarzyna Kałat i Ireneusz Wiercigroch. O miejsce trzecie w bardzo wyrównanym spotkaniu powalczyli zeszłoroczni zwycięzcy Joanna Baziak i Piotr Baziak z parą Lidia Ek i Piotr Ek. O zwycięstwie pary Ek przy remisie w gemach 6-6 zadecydował dopiero super tie-break (10-8).

Organizatorem turnieju był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy finansowym wsparciu Powiatu Świdnickiego i Urzędu Miasta Świdnica. Dzięki tym instytucjom najlepsze miksty otrzymały talony na sprzęt sportowy. Były też pamiątkowe puchary i dyplomy oraz drobny sprzęt sportowy dla wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie po rozdaniu nagród uczestnicy turnieju zasiedli przy symbolicznym grillu. Nad całością rywalizacji i przebiegiem turnieju czuwał Waldemar Kurek.

Więcej zdjęć również pod linkiem:

Grają dla Wiesia. Trwa turniej mikstów [FOTO]

Końcowa klasyfikacja:

Miksty:
1. Dominika Banach, Łukasz Zięta
2. Katarzyna Kałat, Ireneusz Wiercigroch
3. Lidia Ek, Piotr Ek
4. Joanna Baziak, Piotr Baziak
5. Barbara Bieńkowska, Jacek Angrys
6. Małgorzata Misiek, Mariusz Paździora
7. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski
8. Edyta Serwin, Artur Soroczyński
9. Kinga Borcz-Soboń, Maciej Wierzyk
10. Jolanta Kolinko, Bartłomiej Gasiulewicz
11. Anna Lis, Marek Lis
12. Elżbieta Waszkiewicz, Krzysztof Waszkiewicz

/OSiR, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułŚwidnicka policja ostrzega przed fałszywymi pracownikami banku. Potrafią być bardzo przekonujący
Następny artykułSport przed i po II wojnie światowej w Żarowie. Wyjątkowa wystawa