Strona główna 0_Slider Są też dobre zakończenia! Porzucona w lesie świnka morska ma nowy dom

Są też dobre zakończenia! Porzucona w lesie świnka morska ma nowy dom

0

– Świnka jest w tragicznym stanie, ma olbrzymi kołtun i przerośnięte pazury – mówiła w połowie lipca tego roku Sandra Slawska, prezes Fundacji „Patataj” Animals Sanctuary z Witoszowa Dolnego. Do fundacji o pomoc zwrócili się rowerzyści, którzy na leśnej trasie rowerowej w okolicach Modliszowa znaleźli pudło z porzuconą świnką morską.

– Trójka rowerzystów dostrzegła pudło, z którego „coś” wyskoczyło. Okazało się, że jest  to świnka morska. Rowerzyści często przejeżdżali koło naszego terenu i stąd wiedzieli, że pomagamy zwierzętom, znaleźli namiar i zadzwonili. Przyjechaliśmy po 15 minutach – opowiada prezeska fundacji.

Świnka była w tragicznym stanie. Po udzieleniu pierwszej pomocy Fundacja Patataj przekazała zwierzaka świdnickiej Fundacji Vetka, pomagającej małym zwierzętom. – Świnka była u nas dość długo, bo wymagała leczenia. Miała zapalenie wątroby i pasożyty skórne – mówi Paulina Lewicka z fundacji. Dodaje, że oprócz ogłaszania adopcji na swoim profilu w mediach społecznościowych starają się szukać nowych opiekunów wśród klientów swojej przychodni weterynaryjnej, przy której działa fundacja. – Zależy nam na tym, by zwierzęta pozostawały w naszym zasięgu, żebyśmy wiedzieli, co się z nimi dzieje. I tak stało się w tym przypadku. Świnka została adoptowana przez znaną nam rodzinę – dodaje.

Radości nie kryją obie fundacje – Vetka i Patataj, ciesząc się dobrego zakończenia tej historii. Wielu ludziom los małej świnki nie był obojętny, poza pierwszym właścicielem, który porzucił ją na śmierć. Niestety, nie udało się go odnaleźć.

Fundacja Vetka, działająca przy przychodni weterynaryjnej Vetka (ul. Pafalu6 w Świdnicy) apeluje, by nie pozbywać się zwierząt. – Nie wstydź się, nie wyrzucaj, przynieś do nas – apeluje Paulina Lewicka. Fundacja przygarnia, leczy i szuka nowych domów dla wszystkich małych zwierząt, od myszy, chomika przez świnkę morską po jaszczurki, żółwie i pająki. Każdy może także wesprzeć działalność i poszukać zwierzaków do adopcji na profilu Vetki TUTAJ.

/red./
Zdjęcia udostępnione przez Fundację Vetka oraz Fundację Patataj

Poprzedni artykułZ cyklu piłkarskie rekordy…
Następny artykułStoliki kawowe nowoczesne włoskie- idealne połączenie stylu i funkcjonalności